https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/stale-vice-cechu-jede-do-welsu-na-veletrh-o-usporach-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stále více Čechů jede do Welsu na veletrh o úsporách energií

15.2.2001 14:40 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
O nabídku veletrhu o úsporách energie, který se každoročně koná v rakouském Welsu, se zajímá stále více Jihočechů. Zájemci o alternativní zdroje energie nebo například moderní ekonomické a ekologické systémy vytápění podobnou prezentační akci v Čechách totiž postrádají.
 

"V Čechách se žádná odpovídající akce nekoná. V poslední době dokonce z řady rozličných výstav a veletrhů v Čechách odchází například firmy vyrábějící a prodávající solární systémy. Důvod jejich odchodu je prostý, investice do prezentování výrobků se vzhledem k nízkým ziskům z výroby a prodeje prostě nevyplácí," konstatoval Edvard Sequens z českobudějovického Sdružení pro záchranu prostředí Calla.

Podle jihočeských ekologů je situace v oblasti alternativních energetických zdrojů v Rakousku a Čechách velmi odlišná. "Svoji roli sehrává rozsah informovanosti veřejnosti, důležité je společenské povědomí, včetně vztahu k přírodě, i postoj a podpora státu. Rozhodující roli ale zřejmě sehrávají investiční možnosti lidí. Vůbec je to celé hodně o penězích, tedy i o prioritách. Čech před solárním systémem vytápění domu upřednostní spíše bazén nebo auto," zdůraznil Sequens.

Veletrh ve Welsu, který se letos koná od 1. do 4. března, tradičně prezentuje vše, co se týká úspory energií. Výstavní expozice mimo jiné nabízí nové možnosti v oboru vytápění, oblasti řídící techniky i alternativních zdrojů tipu slunce, biomasy nebo tepelných čerpadel.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist