https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/sternberk-nechal-vybudovat-turisticka-odpocivadla-u-jezirka-a-pramene-kyselky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šternberk nechal vybudovat turistická odpočívadla u jezírka a pramene kyselky

30.3.2024 00:53 | ŠTERNBERK (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
U malebného jezírka v Dalově a u pramene Těšíkovské kyselky nedaleko Šternberka na Olomoucku jsou nová turistická odpočívadla. K jejich výrobě posloužilo dřevo z městských lesů, které do konečné podoby zpracovali šternberští studenti. Turistická odpočívadla nabízejí kromě zastřešeného posezení i možnost odstavení kola. ČTK to sdělila mluvčí šternberské radnice Irena Černocká.
 

"Při přípravě záměru zatraktivnění místních částí oslovilo město místní Střední odbornou školu lesnickou a strojírenskou Šternberk, kde společně učitelé odborného výcviku a žáci připravili návrhy na vzhled a materiálové řešení turistických odpočívadel," uvedla Černocká. Vybudování dvojice odpočívadel stálo zhruba 41 000 korun, město na projekt získalo dotaci Olomouckého kraje. "Díky letošním nadprůměrným teplotám věříme, že nejen cykloturisté či pěší využijí tato turistická odpočívadla co nejdříve, zároveň že ještě více umocní vnímání přírodních krás místních částí Šternberka a zpříjemní celkový dojem z jejich pobytu," podotkla Černocká.

Jezírko u obce Dalov, které vzniklo ve starém břidlicovém lomu, je oblíbeným turistickým cílem hlavně v letních měsících, kdy se lidé mohou v jeho chladné vodě osvěžit. V okolí jsou zajímavé trasy pro pěší i cyklisty. Pramen Těšíkovské kyselky vyvěrá v údolí Trusovického potoka zhruba devět kilometrů východně od Šternberka. Je zdrojem železité minerální vody. V roce 2004 bylo prameniště Těšíkovské kyselky rekonstruováno.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist