https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-ceskem-stredohori-je-zprovozneno-nove-turisticke-taboriste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Českém středohoří je zprovozněno nové turistické tábořiště

16.6.2001 14:08 | LOVOSICE (ČIA)
První ze šesti nových veřejných turistických tábořišť na území Chráněné krajinné oblasti (CHKO) České středohoří bylo dnes slavnostně otevřeno v lokalitě Mrsklesy u Lovosic na Litoměřicku. Na pozemku nového tábořiště mohou turisté a cykloturisté v přírodě krátkodobě přenocovat ve vlastních ubytovacích prostředcích. Součástí tábořiště je také drobné účelové zařízení.
 

Jeden z iniciátorů vzniku nových tábořišť Leopold Kukačka ČIA řekl, že statut CHKO České středohoří neumožňuje v nové otevřeném, ale ani v dalších tábořištích dlouhodobé stanování a delší rekreační pobyty. Tábořiště nemohou sloužit ani jako autokempinky pro motoristy.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist