https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-hradci-kralove-podrazi-jizdne-v-hromadne-doprave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Hradci Králové podraží jízdné v hromadné dopravě

6.6.2001 15:10 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČIA)
Zdražení jízdného v městské hromadné dopravě schválili tento týden na svém posledním zasedání radní v Hradci Králové. ČIA to dnes sdělil náměstek primátora Bedřich Koros.
 

Cena běžného jízdného se zvedne o jednu korunu ze současných sedmi na osm korun, u časových jízdenek se cena nemění. Cenová úprava vstoupí v platnost k prvnímu červenci tohoto roku. "Příčinou zvýšení ceny jízdného je nárůst vstupních nákladů, jedná se zejména o naftu a údržbu," řekl Koros. Dalším důvodem ke zvýšení cen je podle náměstka také sjednocení jízdného se sousedními Pardubicemi. V obou městech lze totiž používat stejné jízdenky v městské hromadné dopravě.

I přes avizované zdražení je podle představitelů hradecké radnice jízdné v městské hromadné dopravě v porovnání s jinými, stejně velkými městy srovnatelné nebo levnější.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist