https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-indonesii-skupinka-dobrovolniku-zachranuje-zvireci-mazlicky-obeti-covidu-19
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii skupinka dobrovolníků zachraňuje zvířecí mazlíčky obětí covidu-19

8.8.2021 01:03 | JAKARTA (ČTK)
Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ilustrační foto
Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ilustrační foto
Foto | Mark / Flickr
Malá dobrovolnická organizace v Indonésii zachraňuje zvířecí mazlíčky lidí, kteří zemřeli na covid-19, nebo kteří se kvůli následkům tohoto onemocnění nejsou schopni o své psy nebo kočky postarat. Na svých internetových stránkách o tom napsala britská BBC.
 

Na organizaci nazvanou Animal Defenders Indonesia se mohou prostřednictvím internetu nebo telefonicky obrátit lidé, kteří mají závažný průběh koronavirové infekce, nebo příbuzní majitelů zvířat, kteří zemřeli. Lidem, kteří kvůli pandemii covidu-19 přišli o příjem, organizace poskytuje krmivo pro jejich čtyřnohé kamarády.

Pomoci využila i Desy Siswantová. Pro ni i jejího manžela Tonnyho byli jejich čtyři psi součástí rodiny. Ale Tonny zemřel na covid-19 a Desy byla v tak těžkém stavu, že se o psy neměl kdo postarat. Dočasně se jich ujali dobrovolníci z Animal Defenders. V tomto případě se psi vrátí ke své paničce, jakmile bude zase schopna zajistit jim potřebnou péči. Pokud se ze zvířecích mazlíčků stanou "sirotci," hledá jim organizace nový domov.

Od začátku července, kdy organizace zahájila činnost, zachránila asi 40 psů a koček. Ve svém útulku má kapacitu pro 100 zvířat. Vzhledem k tomu, že pro ni pracuje jen pět dobrovolníků, musí žádosti o pomoc důkladně třídit. Přednost mají případy, kdy je majitel v kritickém stavu nebo zemřel. Zvířecí záchranáři se takto ujali například šesti psů, kteří hlídali mrtvé tělo svého páníčka, který nedávno zemřel doma s covidem-19. V uplynulých týdnech byly indonéské nemocnice v důsledku prudkého nárůstu infikovaných přeplněné. Kvůli tomu se velkému počtu lidí nedostalo řádné léčby a mnoho z nich zemřelo doma.

Podle statistik indonéského ministerstva zdravotnictví přesáhla smrtelná bilance covidu-19 ve středu 100 000. Od začátku pandemie se koronavirem v této zemi s více než 270 miliony obyvatel nakazilo přes 3,5 milionu lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist