https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-kldr-po-zaplavach-panuji-obavy-ze-spatne-sklizne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V KLDR po záplavách panují obavy ze špatné sklizně

7.8.2020 11:49 | PCHJONGJANG (ČTK)
Zaplavena byla půda, kde se pěstuje rýže, což v době sklizně vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše Reuters. Ilustrační obrázek
Zaplavena byla půda, kde se pěstuje rýže, což v době sklizně vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše Reuters. Ilustrační obrázek
Severokorejské zemědělské oblasti zasáhly záplavy, což vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše agentura Reuters. Podle severokorejské agentura KCNA vůdce Kim Čong-Un nařídil, aby bylo stovkám postižených rodin poskytnuto útočiště a základní potřeby.
 

Vytrvalé deště na Korejském poloostrově v uplynulých dnech způsobily záplavy v Severní i Jižní Koreji. Obavy panují hlavně z následků v chudé KLDR. "Prioritou je rychle dodat potřeby na spaní, každodenní jídlo, léky a další potřebné věci lidem, které zasáhly záplavy," uvedl Kim při inspekci těžce zasažené provincie Hwanghe pukto na hranici s Jižní Korejí.

Několikadenní déšť podle KCNA zaplavil v KLDR přes 730 jednopodlažních domů a 179 zničil. Zaplavena byla také půda, kde se pěstuje rýže, což v době sklizně vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše Reuters. O žádných obětech na životech ale úřady neinformovaly. Kim rovněž nařídil mobilizaci armády, která bude pracovat na poškozených silnicích a domech, a výstavbu asi na 800 obydlí v těžce zasažených oblastech, uvedla KCNA.

Severokorejský oficiální list Rodong sinmun citoval studii, podle níž již dvoudenní záplavy polí mohou poničit rýžová a kukuřičná pole. "Osud letošního zemědělství bude záležet na tom, jak ochráníme naši zemědělskou půdu a plodiny před záplavami," uvedl list.

Jižní Korea ve čtvrtek darovala Světovému potravinovému programu (WFP) deset milionů dolarů (222,6 milionu Kč) za jeho snahy pomoci severokorejským ženám a dětem. Části Jižní Koreje se potýkají s deštěm již 40 dní v kuse, což je podle Reuters nejdelší monzun od roku 2013. Očekává se, že deštivé počasí bude na Korejském poloostrově pokračovat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist