https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-krkonosich-dnes-byla-otevrena-cyklisticka-naucna-stezka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Krkonoších dnes byla otevřena cyklistická naučná stezka

1.6.2001 20:15 | JANSKÉ LÁZNĚ (ČIA)
První krkonošská cyklistická naučná stezka, která měří 16 kilometrů, byla dnes otevřena v Janských Lázních na Trutnovsku. Nenáročná stezka je podle Petra Hynka ze společnosti Mega Plus provozující kabinovou lanovou dráhu na Černou horu vedena po stráních Černé a Světlé hory.
 

"Na trase je umístěno devět tematických cedulí. Trojjazyčný text na nich je doplněn mapkou a fotografiemi," uvedl na dnešní tiskové konferenci Hynek. Základní trasa okruhu vede od horní stanice lanové dráhy k Černé boudě, na Zrcadla, dále na Václavák, Pěticestí, Vlašské boudy, Krausovy boudy, k Modrým kamenům, na Pardubické boudy a končí na rozcestí pod Černou boudou.

Informační tabule se věnují historii turistiky v Krkonoších, historii horských kol, architektuře krkonošských chalup, myslivosti atd. Z trasy je možné na označených místech odbočit na Černý důl, Pec pod Sněžkou, Velkou Úpu, Horní Maršov a Janské Lázně.

Trasa i tabule naučné stezky jsou dílem soukromé společnosti Mega Plus a Správy KRNAP. "Cyklotrasa pomůže nasměrovat cyklisty tak, aby co nejméně škodili přírodě. Uvítal bych další podobné naučné cyklostezky," uvedl pro ČIA ředitel Správy KRNAP Jiří Novák. "První síť cyklotras v Krkonoších vznikla už v roce 1996, ale byly to jen přejezdy odněkud někam. Toto je první naučný okruh s tematickými zastávkami," doplnil Michal Skalka z ekologického střediska Správy KRNAP.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist