https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-praze-klesl-v-prvnim-pololeti-mezirocne-pocet-havarii-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Praze klesl v prvním pololetí meziročně počet havárií vody

3.8.2020 00:50 | PRAHA (ČTK)
PVK zásobují vodou zhruba 1,32 milionu obyvatel Prahy a 208 000 obyvatel Středočeského kraje. Délka vodovodní sítě včetně přípojek dosahuje 4415 kilometrů a délka kanalizační sítě včetně přípojek 4720 kilometrů.
PVK zásobují vodou zhruba 1,32 milionu obyvatel Prahy a 208 000 obyvatel Středočeského kraje. Délka vodovodní sítě včetně přípojek dosahuje 4415 kilometrů a délka kanalizační sítě včetně přípojek 4720 kilometrů.
Foto | Aleš Herzog
Pražské vodovody a kanalizace (PVK) řešily v letošním prvním pololetí 2320 havárií na vodovodní síti, což je meziročně o 230 případů méně. Vliv na počet havárií mělo příznivé počasí bez mrazů. Nejčastější příčinou poruch byla koroze materiálu. ČTK to sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek. Vodu v Praze distribuuje PVK, jejímž většinovým vlastníkem je firma Veolia. Vodovodní síť má PVK pronajatu do roku 2028 od městské společnosti Pražská vodohospodářská společnost (PVS).
 

"Největší vliv na nižší počet havárií měly příznivé klimatické podmínky. V zimních měsících nebyl žádný extrémní mráz, jarní a letní měsíce mají zatím běžný průběh bez vlny horka a sucha. Právě mráz či sucho zvyšují tlak na uložené potrubí, a tím dochází k jeho poškození. Svou roli také sehrály pravidelné kontroly a monitoring sítě i investice do obnovy," uvedl Mrázek.

Za první pololetí zaznamenaly vodárny 42 havárií takzvané první kategorie, kdy je bez vody přes 1000 obyvatel nebo strategické objekty. Meziročně to bylo o tři případy méně. Průměrná délka přerušení dodávky vody byla sedm hodin a devět minut. Klesl také počet havárií na kanalizační síti, a to z 1732 případů na 1352.

PVK zásobují vodou zhruba 1,32 milionu obyvatel Prahy a 208 000 obyvatel Středočeského kraje. Délka vodovodní sítě včetně přípojek dosahuje 4415 kilometrů a délka kanalizační sítě včetně přípojek 4720 kilometrů. Informace o haváriích mohou lidé sledovat na internetových stránkách PVK nebo si mohou zdarma aktivovat informování prostřednictvím SMS zpráv.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist