https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/v-usti-nad-labem-zavedou-novy-system-sberu-komunalniho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Ústí nad Labem zavedou nový systém sběru komunálního odpadu

26.5.2001 14:12 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČIA)
Nový systém sběru komunálního odpadu zavede od 1. července město Ústí nad Labem prostřednictvím společnosti Technické služby města (TSM). Ústečtí zastupitelé již schválili obecní vyhlášku, podle které budou na sběr a svoz odpadků přispívat všichni občané trvale nebo dlouhodobě žijící na území krajského města. ČIA o tom informoval mluvčí magistrátu Milan Knotek.
 

Uvedení poplatníci budou za svoz odpadů platit jednotně 35 korun měsíčně. Plátcem poplatku je vlastník nebo správce budovy či nemovitosti, kde vzniká komunální odpad a ten jej musí rozúčtovat na jednotlivé poplatníky.

Dosavadní způsob sběru komunálního odpadu v Ústí nad Labem byl založen na systému, že původci odpadu si individuálně objednávali sběrné nádoby a platili podle množství a frekvence svozu odpadků. Tento systém vedl k tomu, že si někteří obyvatelé objednávali malé kontejnery s nedostatečným obsahem nebo si je neobjednávali vůbec, a odpadky pak házeli do popelnic sousedů.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist