https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/vlekari-z-bile-maji-zaplatit-dve-pokuty-za-odber-vody-z-potoka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlekaři z Bílé mají zaplatit dvě pokuty za odběr vody z potoka

18.10.2019 00:10 (ČTK)
Provozovatel vleků v Bílé na Frýdecko-Místecku společnost Ski Bílá Služby dostal od České inspekce životního prostředí dvě pokuty ve výši přes 500.000 korun za údajně nelegální odběr vody z potoka Bílá. / Ilustrační foto
Provozovatel vleků v Bílé na Frýdecko-Místecku společnost Ski Bílá Služby dostal od České inspekce životního prostředí dvě pokuty ve výši přes 500.000 korun za údajně nelegální odběr vody z potoka Bílá. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | skibila.cz
Provozovatel vleků v Bílé na Frýdecko-Místecku společnost Ski Bílá Služby dostal od České inspekce životního prostředí dvě pokuty ve výši přes 500.000 korun za údajně nelegální odběr vody z potoka Bílá. Vodu používal na zasněžování sjezdovek. Řekla to mluvčí inspekce Jana Jandová. Provozovatel střediska Jaroslav Vrzgula s pokutou nesouhlasí. Tvrdí, že se jednalo pouze o administrativní pochybení.
 

"Nesouhlasíme s postihem. Trest se nám zdá přísný," uvedl. "Opomenuli jsme si prodloužit povolení, které nám odběr vody umožňovalo. To nám propadlo a museli jsme téměř rok vyřizovat nové," uvedl. Během této doby vodu z potoka na zasněžování odebírali. "Pokud to neudělali, nebyl by areál jednu zimu v provozu a zkrachoval by," doplnil.

Inspektoři ČIŽP při kontrole zjistili, že od listopadu 2015 do prosince 2016 odčerpal provozovatel sjezdovek ze dvou míst na Bílé Ostravici 23.390 metrů krychlových povrchových vod, za což dostal pokutu 467 800 korun.

"K odběru neměl provozovatel platná vodoprávní povolení. Ta byla propadlá. Pokuta se stanovuje výpočtem podle vodního zákona. V tomto případě činí sazba pokuty dvacet korun za každý metr krychlový nedovoleně odebraných povrchových vod," řekl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě Karel Kozubek.

Proti pokutám se provozovatel SKI areálu odvolal, ministerstvo životního prostředí ale obě sankce potvrdilo a jsou pravomocné. Vrzgula jedná s právníky a zvažuje, zda se obrátí na soud.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist