https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/zachranna-stanice-v-bartosovicich-loni-prijala-2330-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Záchranná stanice v Bartošovicích loni přijala 2330 zvířat

21.1.2021 01:51 | BARTOŠOVICE (ČTK)
Nejčastěji se stanice starala tradičně o ježky.
Nejčastěji se stanice starala tradičně o ježky.
Záchranná stanice v Bartošovicích na Novojičínsku přijala v loňském roce do své péče 2330 zvířat 117 druhů. Přijatých zvířat bylo o 170 více než v roce 2019, což představuje téměř osmiprocentní nárůst a nejvyšší počet v historii stanice. Nejčastěji se stanice starala tradičně o ježky západní, kterých bylo loni rovných 500. Vyplývá to z informací, které bartošovičtí ochránci přírody zveřejnili na svých internetových stránkách.
 

Dalšími nejvíce zastoupenými druhy ve stanici byly loni poštolka obecná, jichž záchranáři přijali 259, rorýs obecný (155), zajíc polní (83), veverka obecná (65), kos černý (62), káně lesní (58), rehek domácí (58), hrdlička zahradní (54) a netopýr hvízdavý (51). Těchto deset druhů tvořilo více než polovinu všech přijatých zvířat.

Nejvíce přibylo poštolek. Předloni jich ochranáři přijali do stanice 211, tedy o 48 méně. Počet netopýrů hvízdavých stoupl o 30, což byl víc než dvojnásobný nárůst, stejně jako u kachen divokých, jichž se do péče stanice dostalo předloni 20 a loni 42.

Naopak výrazný pokles stanice zaznamenala u zajíců, jichž předloni přijala 111 (o 28 více). Ubylo například i puštíků obecných (pokles o 18 na 30) či sýkor koňader, jichž ochranáři loni přijali jen 14, nejméně za poslední čtyři roky.

Největší zastoupení měli ve stanici ptáci - bylo jich 1408 z 84 druhů. Savců bylo 898 zvířat 25 druhů, dále bylo mezi živočichy 21 plazů šesti druhů a tři obojživelníci. Z Moravskoslezského kraje pocházelo 2058 zvířat, tedy více než 88 procent.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist