https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/zlinsky-kraj-uvolni-7-5-milionu-korun-na-zmirnovani-nasledku-sucha-v-lesich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj uvolní 7,5 milionu korun na zmírňování následků sucha v lesích

24.5.2024 10:39 | ZLÍN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínský kraj uvolní 7,5 milionu korun na zmírňování následků sucha v lesích. Schválili to krajští radní. Dotace hejtmanství rozdělí mezi 14 žadatelů, sdělil ČTK Jan Vandík z krajského oddělení komunikace a vnějších vztahů. Loni hejtmanství z programu vyplatilo 3,4 milionu korun. Peníze tehdy rozdělilo mezi osm žadatelů.
 
Opatření na zadržování vody v lesích a krajině Zlínský kraj podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové (Piráti) finančně podporuje už několik let. "Od roku 2017 kraj podpořil přes 300 takových projektů. A budeme v tom nadále pokračovat. Nechceme, aby příští generace kvůli změnám klimatu žily ve stepi. Nejlepší způsob, jak bojovat proti vysychání krajiny a oteplování klimatu, je pečovat o lesy a vodu zadržovat v nich," uvedla Ančincová.

Z programu mohou lesní hospodáři financovat rekonstrukce a doplnění objektů pro odvodnění cest, jako jsou drenáže, trativody, propustky, pramenné jímky, vsakovací objekty a protipožární nádržky. Dále je možné z příspěvků hradit ostatní části stavby nutné pro zajištění stability cesty, například opěrné a zárubní zdi nebo úpravy zářezových i násypových svahů včetně jejich protierozní ochrany. Dotace lze čerpat také na stavební a technická opatření k zachování nebo zlepšení kvality vody v povodí vodárenských nádrží.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist