https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/znicenou-smichovskou-zahradu-nahradi-park-za-11-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zničenou smíchovskou zahradu nahradí park za 11 milionů korun

2.6.2001 12:23 | PRAHA (ČIA)
Těsně před kolaudací je park Sacre - coeur na pražském Smíchově mezi ulicemi Holečkova, Drtinova a Kartouzská. Obnova bývalé zničené klášterní zahrady začala na podzim minulého roku a přijde celkem přibližně na 11 milionů korun. Ty však nepůjdou z rozpočtu Obvodního úřadu Prahy 5, ale z rozpočtu soukromých firem, které staví nedaleký multifunkční komplex Nový Smíchov. "Investoři nám peníze na obnovu parku darovali. Je to důkaz toho, že ne vždy musí obce s investory válčit," říká místostarosta Prahy 5 Petr Horák.
 

Park se rozkládá v bezprostřední blízkosti smíchovského ústí strahovského tunelu a při jeho obnově bylo vysázeno celkem přibližně 600 stromů a dalších zhruba 2500 keřů. "Nově zde bylo doděláno osvětlení a přibližně 1,5 kilometru nových cest, k dispozici je i sportovní hřiště," přibližuje celý prostor jeho architekt Pavel Šimek.

Podle jeho slov dokončení parku Sacre - couer není poslední změnou odpočinkových ploch na Smíchově. "Momentálně probíhá rozsáhlá rekonstrukce parku na Arbesově náměstí, připravuje kompletní obnova parku na náměstí 14. října i na náměstí Kinských," přiblížil své další projekty v centrálním Smíchově architekt Šimek.

Jak dále Šimek uvedl, v budoucnosti se uvažuje i o spojení parku Sacre-coeur s Kinského zahradou pomocí mostu přes Holečkovu ulici. Nejprve se zde ale postaví jiný most - mezi tímto parkem a komplexem Nový Smíchov. Ten přijde na přibližně šest milionů korun a zaplatí ho stejní investoři jako obnovu parku, tedy společnosti Carrefour ČR, Delcis a Cadelská.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist