Zoo Ostrava investuje více peněz do záchranných projektů
Z dosavadního projektu "Koruna ze vstupu" podpořila zahrada s pomocí návštěvníků 15 nejrůznějších projektů, směřovalo na ně více než milion korun. "Smyslem mezinárodního systému podpory Koruna ze vstupu je to, že ze vstupu každého návštěvníka Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava poputuje určitá částka na speciální účet, který je čerpán výhradně na podporu projektů věnujících se záchraně a ochraně ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě, ať již v České republice či kdekoli ve světě," uvedla Nováková. Od listopadu se tak výše příspěvků zdvojnásobí.
Podle ředitele zoo Petra Čolase to umožní výrazně vyšší pomoc.
"Jsem velmi rád, že zastupitelé našeho města toto navýšení pomoci podpořili. To nám umožní nejen rozšíření, ale i dlouhodobější a systematičtější plánování všech ochranářských aktivit," uvedl Čolas.
Podrobnější informace o podpořených projektech je možné najít také na webových stránkách zahrady. Z českých zoologických zahrad poskytují zvýšený příspěvek dvě koruny ze vstupu také Zoo Liberec, Zoo Zlín a Zoo Praha.
reklama

Ostravské zoo se daří odchovávat mláďata kriticky ohrožených gekonů modrých
Zoopark Chomutov povede Vít Lukáš, zoolog s mnohaletou praxí
Neprodejné vánoční stromy v ostravské zoo slouží jako krmivo i úkryt pro zvířata