Břetislav Oliva "> Amdělský advent v muzeu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/amdelsky-advent-v-muzeu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi: Amdělský advent v muzeu

30. listopadu 2023 | Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
Autor: Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Opět po roce se mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi těšit na advent ve společnosti loutek s mikulášskou nadílkou přímo v muzeu, vánočním Andělem splněných přání, loutkovými divadelním představením s vánoční tematikou nebo večírkem (nejen) pro seniory.

Adventní program v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi odstartuje první adventní neděli 3. 12. 2023, kdy od 17 do 19 hodin navážeme na slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na chrudimském Resslově náměstí a na arkádách Mydlářovského domu po roce opět přivítáme loutkového Anděla splněných přání. Ten bude až do Tří králů bdít nad všemi lidmi dobré vůle a jako každý rok si na jeho křídlech můžete poslat do světa svoje nejtajnější přání a prosby. Jako obvykle je připraven program pro děti i občerstvení pro rodiče.
V úterý 5. prosince od 16 do 19 hodin pak bude čekat na děti Mikuláš společně s andělem a čertem v „nebeské komnatě“ na půdě Mydlářovského domu. Mikulášská nadílka, kterou je možné si objednat na muzejním telefonním čísle 469 620 310, bude opět spojená s drobnými úkoly v expozici a vánočními workshopy. Do muzea je také možné se v tuto dobu podívat zdarma a užít nefalšovanou mikulášskou atmosféru. V atmosféře Vánoc a adventního tvoření se pak ponese i Otevřený ateliér v neděli 10. prosince od 13:30 do 16:30.
Ve středu 14. prosince od 14 do 17 hodin připravilo muzeum ve spolupráci se spolkem Hurá na výlet! a Městskou knihovnou Chrudim Adventní odpoledne (nejen) pro seniory. Návštěvníci se vedle ochutnávky vánočního cukroví mohou těšit na koledy zpívané dětmi z mateřské školy Na Valech, koncert klasické hudby v podání studentů Konzervatoře Pardubice nebo komentovanou prohlídku muzejní expozice s dopomocí. Kdo přinese k ochutnání svoje výrobky, bude stejně jako v uplynulých letech odměněn rodinnou vstupenkou do muzea.
Kdo se těší na vánoční loutková představení, bude mít letos na výběr hned mezi dvěma, respektive třemi pohádkami. V pátek 15. prosince od 17 hodin mohou děti shlédnout dvě představení O prolhaném tygrovi a O nepořádném křečkovi v podání Divadla jednoho Edy. Na představení naváže beseda o pěstounství a náhradní rodičovské péči se zaměstnanci Amalthea z.s., kteří se pomocí dětem dlouhodobě zabývají. V neděli 17. prosince pak na děti i jejich rodiče čeká tradiční vánoční pohádka Radujme se, veselme se!, kterou do MLK přiveze Divadlo staré herečky.
Těšíme se, že si v předvánočním shonu najdete čas na malé zastavení a zklidnění ve společnosti loutek.
Břetislav Oliva, tel: 778 712 531
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist