https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/avizo-vyhlaseni-cen-velkeho-bratra-big-brother-awards-za-rok-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Iuridicum Remedium, z. s.: Avízo: Vyhlášení Cen velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2019

27. února 2020 | Iuridicum Remedium, z. s.
Autor: Jan Vobořil, tel: 728937902
Tisková konference proběhne 4. března 2020 od 10 hodin v kavárně Cross Clubu (Plynární 1096/23, Praha 7)

Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) budou v ČR udělovány již popatnácté nepřetržitě od roku 2005. Cílem anticen, které jsou zároveň udělovány v řadě dalších zemí, je upozornit na nejcitelnější zásahy do našeho soukromí. Anticeny se udělují ve čtyřech kategoriích: úřední slídil, firemní slídil, dlouhodobý slídil a výrok Velkého bratra. Udělujeme rovněž jednu pozitivní cenu Edwarda Snowdena pro toho, kdo naopak k ochraně našeho soukromí přispěl.

Z nominací od veřejnosti vybírá odborná porota složená z právníků, odborníků na nové technologie či novinářů. Mezi letošními nominacemi můžeme najít třeba nové legislativní návrhy posilující bezpečnostní složky, zejména pak zpravodajské služby, snahy o využívání technologií jako je automatizované rozpoznávání obličejů, různé „chytré“ spotřební výrobky ale i úniky klientských dat, k nimž v roce 2019 došlo.

Ocenění bývají mediálně vděčná k oživení diskuse a nezřídka vedou k pozitivním změnám - např. v roce 2016 společnost Home Credit v reakci na udělení ceny ukončila přípravu své aplikace, která měla využívat analýzy obsahu mobilních telefonů k posuzování bonity žadatelů o půjčky.

V případě zájmu o novinářskou akreditaci nás kontaktujte na emailové adrese iure@iure.org nebo na čísle 776 703 170 či 728 937 902, a to do úterý 3. března do 18 hodin.

FB událost je https://www.facebook.com/events/2452160534895536/

Více o nás: www.iure.org, www.bigbrotherawards.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist