https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/berg-sz-eia-je-vyznamnym-nastrojem-participace-verejnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Berg (SZ): EIA je významným nástrojem participace veřejnosti

4. května 2016 | Strana zelených
Reakce místopředsedy Strany zelených Michala Berga na dnešní oznámení zástupců vlády, které se týkalo problémů s posudky EIA u dopravních staveb. Zástupci vlády uvedli, že připraví speciální novelu o posuzování vlivu na životní prostředí, díky které by mělo 11 staveb rychle získat ověřovací stanovisko bez nového posudku EIA.

“EIA není jen technická úřední procedura, ale významný nástroj participace veřejnosti, díky kterému mají lidé možnost vyjadřovat se ke stavbám plánovaným v jejich okolí. Nová posouzení EIA jsou tedy bezesporu v zájmu obyvatel ČR a jejich životního prostředí. Životní prostředí se nesmí stát obětním beránkem nečinnosti předchozích vlád, které o problému mnoho let věděly. Do té doby, než budou hotová nová posouzení pro velké infrastrukturní stavby, je možné peníze investovat do menších, ale stejně potřebných projektů, jako jsou obchvaty měst a obcí, rekonstrukce železničních nádraží či opravy silnic II. a III. tříd,” říká místopředseda SZ Michal Berg.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist