https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/c-a-globalni-zprava-o-udrzitelnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

C&A: C&A Globální zpráva o udržitelnosti

19. června 2019 | C&A
Autor: Veronika Kovaříková, tel: 777785056
Düsseldorf, Německo, 19. června 2019 – V roce 2018 zabránila společnost C&A díky své globální strategii udržitelných materiálů - poháněné udržitelnějšími zdroji bavlny a celulózových vláken — vzniku 116,000 tun emisí CO2 (mtCO2e), což odpovídá ročním emisím CO2 z více než 70,000 osobních aut. Společnost C&A také uspořila 1 miliardu m3 vody – ekvivalent 400,000 olympijských plaveckých bazénů . To a další pokrok se v detailech uvádí ve výroční Globální zprávě o udržitelnosti, kterou C&A dnes zveřejňuje.

C&A v roce 2018 snížila svou globální uhlíkovou stopu o 12 % díky udržitelnějším surovinám. Aktuálně je 71 % objednávané bavlny buď organická bavlna, nebo bavlna objednávaná jako Lepší bavlna, a stále větší roli hrají také recyklované materiály. V Evropě prodala společnost C&A 95,000 kusů obsahujících recyklovanou bavlnu a více než 300,000 kusů obsahujících recyklovaný polyester.

“Polovinu surovin, které používáme v našich kolekcích, objednáváme udržitelnějším způsobem tak, abychom jasně viděli, že naše činnost pomáhá životnímu prostředí, zlepšuje životní podmínky drobných farmářů a usnadňuje našim zákazníkům přijímání udržitelnějších rozhodnutí,” řekl Jeffrey Hogue, generální ředitel C&A pro udržitelnost.

Rok 2018 přinesl také bližší spolupráci s průmyslem při vytváření systémové změny. Společnost C&A se nadále aktivně zapojovala do ACT (Action, Collaboration, Transformation - akce, spolupráce, transformace), což je přelomová mnohostranná dohoda o zlepšování mezd pracovníků v oděvním průmyslu, s nadací Ellen MacArthur Foundation a Fashion for Good, které propagují přístupy cyklického hospodářství k oděvnímu průmyslu, a s nadací C&A podporující systémové a plošné změny v sociálních a environmentálních postupech. “V souladu s Cíli pro udržitelný rozvoj OSN nadále hledáme nekonvenční spolupráci a inovace pro vytváření módy s pozitivním dopadem,” řekl Hogue.

O C&A
S téměř 1,900 prodejnami v 21 zemích po celém světě a zhruba 51,000 zaměstnanci je C&A předním módním maloobchodníkem. C&A každý den přivítá miliony návštěvníků a nabízí jim kvalitní módu za přijatelné ceny pro celou rodinu. C&A je členem skupiny COFRA Holding AG působící v Evropě, Brazílii, Mexiku a Číně. Bližší informace naleznete na www.c-a.com.
Veronika Kovaříková, tel: 777785056 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist