https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chrante-zbytky-divoke-prirody-vyzvali-zeleni-na-vikendovem-sjezdu-poslance
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Zelení: Chraňte zbytky divoké přírody, vyzvali Zelení na víkendovém sjezdu poslance

24. ledna 2017 | Zelení
Vážené poslankyně, vážení poslanci, silně nás znepokojuje přístup senátorů a senátorek k zákonu o ochraně přírody a krajiny. Ti svým hlasováním pozměnili vládní návrh zákona tak, že naše přírodní dědictví v podobě národních parků umožní zásadně degradovat.

Pozměňovací návrhy Senátu jsou v rozporu se zájmy ochrany přírody a jdou proti původnímu záměru zákona. Ze zákona by mimo jiné zmizel dlouhodobý cíl chránit nerušený vývoj přírody v převážné většině národních parků a významná část jejich území by se změnila v hospodářské lesy.

Zbytky divoké a polodivoké přírody v našich národních parcích považují mnozí z nás za možná to nejcennější, co naše příroda nabízí. Velká část veřejnosti, nejen ekologové, je navštěvuje a vzhlíží k nim s pokorou a úctou. Domníváme se, že zákon v podobě, kterou jste vy schválili, může přinést to, že bohatství národních parků České republiky zůstane zachováno i dalším generacím.

Věříme, že na svých postojích setrváte a přehlasujete pozměňovací návrhy ze Senátu při opakovaném hlasování v Poslanecké sněmovně. Budou vám zavázáni nejen všichni milovníci přírody, ale i příroda sama.

S úctou,

174 delegátek a delegátů sjezdu Strany zelených

Hradec Králové, 21.1.2017

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist