https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/chytry-region-delaji-chytra-mesta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Chytrý region dělají chytrá města

21. června 2021 | Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj cílí svoji podporu podle konkrétních potřeb regionů, měst a obcí. Vychází přitom z programového prohlášení krajské rady a Strategie rozvoje kraje na období 2021–2027.

Snaha Královéhradeckého kraje být Chytrým regionem má další podobu.

„Pokračujeme v přípravě tematických workshopů, které jsme tentokrát zaměřili na téma hospodaření s odpady v obcích, a to nejen našeho kraje. Jejich účastníci se dozvědí, jak lze chytře řešit problematiku nakládání s odpady, předcházet jejich vzniku, jaké výzvy nám přináší změny v zákonu o odpadech a kde získat peníze na projekty odpadového hospodářství,“ říká radní Adam Valenta odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

Zároveň je možné účastnit se dalších vzdělávacích modulů v Akademii Chytrého regionu, která má již své první účastníky. Absolventi akademie se dozvědí vše, co rozhoduje o zdravém a vyváženém rozvoji obce, města i celého kraje. Zatím jsou připraveny online kurzy, ale jakmile to situace umožní, začnou prezenční lekce a poutavé exkurze. V minulém měsíci se otevřel kurz Regionální stálé konference a územní dimenze v kraji.

V červnu začal první díl ze seriálu kurzů „Úvod do Chytrého regionu“, tentokrát s podtitulem "Od chytrých měst k chytrým regionům". V tomto kurzu budou účastníci nenáročnou formou uvedeni do problematiky Smart City/Region v kontextu našeho kraje.

Pro starosty a další zájemce, kteří zodpovídají za rozvoj obcí, připravuje krajská organizace CIRI průvodce naplněného potřebnými a zajímavými informacemi usnadňujícími každodenní povinnosti při vedení obce. „Nechceme duplikovat již existující příručky, ale především vše podstatné shrnout, zestručnit, zpřehlednit, a zejména prezentovat na jednom místě, v podobě jednoduchého a srozumitelného rozcestníku,“ uzavírá radní Adam Valenta.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist