RNDr. Miroslav Prokeš "> Cyklistická manifestační jízda za vybudování systému cyklostezek v Praze - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/cyklisticka-manifestacni-jizda-za-vybudovani-systemu-cyklostezek-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Car Busters / Přátelé přírody ČR / Oživení / Děti Země: Cyklistická manifestační jízda za vybudování systému cyklostezek v Praze

20.9.2001 v 15:45 vyjede z nám. Hrdinů manifestační cyklistická jízda, jejíž účastníci předají v 16:30 h na Magistrátu požadavek na urychlenou výstavbu cyklostezek, které již osm let existují na papíře.

Zveme Vás na CYKLISTICKOU MANIFESTAČNÍ JÍZDU ve čtvrtek 20. 9. 2000 odpoledne.

Sraz je v 15:30 h před budovou Vrchního soudu na pankráckém nám. Hrdinů (stanice metra Pražského povstání). Pojede se pomalu po magistrále k Muzeu a přes Václavské a Staroměstské náměstí k sídlu Magistrátu na Mariánském náměstí. Zde bude cca v 16:30 h předán požadavek na urychlenou realizaci práva na bezpečnou dopravu na kolech po Praze po cyklostezkách oddělených od automobilového provozu, jež už osm let existují na papíře. Jízda bude pokračovat od 17 hodin. Rodiny s dětmi, senioři, koloběžkáři, skejťáci a bruslaři jsou vítáni, stejně jako speciální a recesistická vozítka.

Ačkoli Rada Zastupitelstva hl. m. Prahy již v roce 1993 rozhodla vybudovat do roku 2000 velkorysý systém cca 400 km cyklistických komunikaci, výsledky jsou zatím žalostné.
I letos příslušný radní na námět vyhradit na rekonstruovaném Čechově mostě jeden nepoužívaný chodník cyklistům odpověděl na úředním papíře Magistrátu, že tam beztak jezdí příliš málo cyklistů. Odpovědné osoby na magistrátu jsou pevně přesvědčeny, že Praha není pro cyklisty vůbec vhodná a že tudíž Pražané ani na kolech po Praze jezdit nechtějí.

Rada hl. m. Prahy se 11. 9. 2001 ke Dni bez aut odmítla připojit. Argumenty odpovědných osob jsou však zcela protichůdné: zatímco primátor Kasl tvrdí, že dát MHD 20. 9. zdarma nestojí za to, protože většina Pražanů má stejně předplatní jízdenky a pro turisty je 12 Kč zanedbatelný obnos, radní pro dopravu ing. Hejl na interpelaci odpověděl, že na takové opatření Praha na rozdíl od Prostějova nemá peníze.

Jízdu vyhlašují ekologicko-turistická organizace Přátelé přírody ČR, sdružení Oživení, Car Busters, Děti Země a členové Zastupitelstva hl. m. Prahy Ing. Jan TOMČÍK (radní), RNDr. Miroslav PROKEŠ, ing. Petr BRATSKÝ, Ing. Josef DOBRÝ, RNDr. Milan PRESS, RNDr. Ivana BURSÍKOVÁ, PhDr. Karel ŠPLÍCHAL, RNDr. Martin BURSÍK, MUDr. Marián HOŠEK, a mgr. Hana ŽIŽKOVÁ.

Společná tisková zpráva Přátel přírody ČR, Oživení, Car Busters a Dětí Země

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist