https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/czu-uspela-v-zebricku-greenmetric-ranking
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČZU: ČZU USPĚLA V ŽEBŘÍČKU GREENMETRIC RANKING

8. března 2016 | ČZU
Autor: Josef Beránek
Důležitými kritérii hodnocení tohoto žebříčku je udržitelnost aktivit univerzity, strategie univerzity v oblasti odpadového hospodářství, ochrany a využívání vody a zeleně, využívání alternativních zdrojů energie, ale také se posuzuje výuka a prostředky vynaložené na výzkumné projekty v oblasti životního prostředí a související publikace.

Na prvních třech místech se umístily University of Nottingham, University of Connecticut, University of California. Do první dvacítky se prosadily také University of Oxford či ČZU blízká Universität für Bodenkultur Wien. Další univerzita z České republiky se umístila až ve čtvrté stovce.

„Výborné umístění ČZU v tomto specifickém mezinárodním rankingu odráží dlouhodobé zaměření naší univerzity na celou šíři problematiky tzv. life sciences a na uplatňování nejmodernějších trendů v praxi univerzity i školních podniků,“ říká rektor ČZU prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c.

Hodnoceno bylo celkem 406 univerzit z celého světa. Přípravu žebříčku od roku 2010 koordinuje Universitas Indonesia. GreenMetric je členem belgické International Ranked Expert Group na základě posouzení US News Ranking, HEEACT ranking Taiwan a IHEP Washington DC. GreenMetric je pravidelně citován na fóru UNESCO a také v mnoha odborných článcích v Evropě a v USA v souvislosti s globálními změnami klimatu.

Další info na http://greenmetric.ui.ac.id/overall-ranking-2015/
Josef Beránek tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist