https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/daniel-pitek-sz-ma-nominaci-na-prestizni-cenu-josefa-vavrouska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Daniel Pitek (SZ) má nominaci na prestižní Cenu Josefa Vavrouška

23. února 2016 | Strana zelených
Autor: Jan Žáček
Člen předsednictva SZ Daniel Pitek je nominován na Cenu Josefa Vavrouška za rok 2015. Nominaci získal v kategorii výjimečný počin ve prospěch udržitelného způsobu života a životního prostředí. Daniel Pitek na vlastní náklady na rozsáhlém území několika stovek hektarů obnovuje krajinu kolem Milešovky, která byla v minulosti těžce zkoušená, vrací jí původní rozmanitost i zapomenutou strukturu. Přečtěte si o nominaci více na www.cenajosefavavrouska.cz/nominace/daniel-pitek

Cena Josefa Vavrouška, která bude udělena už podvacáté, je spjata se jménem předního českého ekologa a ministra životního prostředí. Josef Vavroušek byl jako federální ministr životního prostředí jedním z hlavních představitelů konceptu trvale udržitelného života nejen u nás, ale i v rámci celé Evropy. Jeho odkaz zůstává dodnes inspirací k většímu respektu vůči životnímu prostředí. V minulých letech cenu získal například zelený starosta Horního Jiřetína a obhájce zachování těžebních limitů v severních Čechách Vladimír Buřt.

Podívejte se na dokument České televize Sedlák pod Milešovkou (www.zeleni.cz/ct-sedlak-pod-milesovkou-daniel-pitek), který příběh Daniela Pitka přibližuje!
Jan Žáček tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist