Lucie Macháčková "> Dlouhodobě odstavená auta míří do dražby - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dlouhodobe-odstavena-auta-miri-do-drazby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Dlouhodobě odstavená auta míří do dražby

5. června 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V pondělí 17. června proběhne dražba dvou vozidel, která byla odstavena na místních komunikacích v Kopřivnici v rozporu se zákonem a majitelé se k nim nehlásí. Jedná se o vozy Citroën C3 a Škoda Fabia.

Město průběžně monitoruje nepojízdné či dlouhodobě nevyužívané automobily a následně jejich majitele vyzývá k nápravě: „V loňském roce jsme k nápravě vyzvali majitele 28 vozidel, která déle než půl roku neměla platnou technickou kontrolu, byla dlouhodobě odstavena a blokovala místa na parkovištích či komunikacích. Většina majitelů na výzvu reagovala - auta uvedli do provozuschopného stavu, nebo je z komunikace sami odstranili. Pokud však provozovatelé vozidel nereagují, může být auto odtaženo na odstavné parkoviště, kde stojí další tři měsíce. Jestli ho ani tam majitel nevyzvedne, můžeme za město požádat Silniční správní úřad o povolení dražby a v té se vůz buď prodá, nebo je následně ekologicky zlikvidován,“ popsala Pavlína Tobiášová z odboru majetku města. Náklady za odtah, parkování, znalecký posudek a dražbu se mohou vyšplhat i přes 30 tisíc korun. V první fázi je hradí město, ale následně peníze vymáhá po provozovateli. Celá věc tak může skončit u soudu.

„K popsaným případům nedochází příliš často, neboť majitelé na výzvy většinou reagují. Zatím se konala pouze jedna dražba na začátku letošního roku, v níž se daný automobil prodal. Doufáme, že stejný osud čeká i aktuálně dražená auta, z nichž jedno bylo dlouhodobě odstaveno na ulici Pod Morávií, druhé v místní části Vlčovice,“ doplnila Pavlína Tobiášová. Vůz Citroën C3 je v nepojízdném stavu a podle znaleckého posudku má hodnotu 4 tisíce korun – stejná je i jeho vyvolávací cena. Škoda Fabia je také nepojízdná a minimální podání činí 2 tisíce korun. Oba automobily si mohou zájemci prohlédnout, a to 10. června nebo 12. června v 15 hodin na ulici Husově naproti vstupu na stadion Emila Zátopka. Pro bližší informace ohledně dražby lze kontaktovat společnost Bona Electa: strbavy@bonaelecta.cz, 721 581 384.

Dražby:
https://www.drazby-exekutori.cz/DR019922/Drazba-osobniho-auta-Citroen-C3/
https://www.drazby-exekutori.cz/DR019920/Aukce-osobniho-auta-Skoda-Fabia/
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist