https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dvanact-finalistu-bojuje-o-titul-strom-roku-2011
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Nadace Partnerství: Dvanáct finalistů bojuje o titul Strom roku 2011

9. září 2011 | Nadace Partnerství
Autor: Kateřina Urbanová, tel: 515 903 127, 777 184 554
Veřejnost může až do 10. října podpořit některého z dvanácti finalistů celostátní ankety Strom roku 2011. V čele ankety je momentálně Strom svatebčanů z Jihočeského kraje. Slavnostní vyhlášení vítěze se uskuteční 20. října u příležitosti oslav Dne stromů v ČR.

Až do 10. října je možné rozhodovat o vítězi celostátní ankety Strom roku 2011, kterou letos již po desáté vyhlásila Nadace Partnerství. Zatím zdaleka není rozhodnuto, který z dvanácti finalistů získá vítězný titul, poukaz na odborné arboristické ošetření od společnosti Prostrom Bohemia a postoupí do mezinárodní ankety Evropský strom roku. Na první příčce v průběžném pořadí je zatím Strom svatebčanů z Jihočeského kraje. Ti, kteří podpoří některého z finalistů zasláním dárcovské SMS nebo svým podpisem na zpoplatněném hlasovacím archu, zároveň přispějí do veřejné sbírky určené na výsadbu a ochranu stromů v ČR.

V čele ankety je momentálně Strom svatebčanů, který roste v Tereziině údolí v Novohradských horách. Druhé místo prozatím obsadila Janovická lípa z Vysočiny, následovaná Skalickým platanem z Jihomoravského kraje. Volba Stromu roku 2011 však ještě rozhodně není u konce. „Převážná většina vyplněných archů k nám dorazí až v posledním týdnu hlasování. Celkový počet hlasů se pak každoročně navýší až k padesáti tisícům. Můžeme tedy očekávat, že výsledné pořadí stromů se ještě hodně promění,“ uvádí koordinátorka ankety Hana Rambousková.

Jednotlivé finalisty mohou lidé podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS STROM1-12 (dle čísla přiděleného každému stromu) na číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Nadace Partnerství obdrží 27 Kč. „Druhou možností je sbírat hlasy prostřednictvím zpoplatněných hlasovacích archů, které umožňují zapojit do ankety větší množství lidí. Na jednom hlasovacím archu se nám dokonce sešly hlasy z Vancouveru i ze Šlapanic,“ vysvětluje Hana Rambousková. Získané peníze pak směřují na výsadbu a ochranu stromů. Informace o finalistech a jejich pořadí v anketě jsou k dispozici na stránkách www.stromzivota.cz/anketa.

Vyhlášení vítězného Stromu roku 2011 se uskuteční 20. října (u příležitosti oslav Dne stromů v ČR) v brněnském Divadle Husa na provázku. Slavnostní večer doplní improvizační vystoupení Jaroslava Duška s divadlem Vizita. Akce je součástí devítidenního festivalu Milujeme stromy, který tématem stromů ovládne Brno ve dnech 20. až 28. října. Více na www.stromzivota.cz/festival.

Anketu Strom roku spolufinancuje Státní fond životního prostředí ČR, Ministerstvo životního prostředí a Visegrádský fond.

Podrobné informace: www.stromzivota.cz/anketa a http://www.nadacepartnerstvi.cz/stromzivota/finaliste-2011

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist