https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-komise-dala-zelenou-prioritnim-dopravnim-projektum-mohou-se-zacit-stavet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Evropská komise dala zelenou prioritním dopravním projektům, mohou se začít stavět

29. června 2016 | MD ČR
Několikaměsíční vyjednávání Ministerstva dopravy, životního prostředí a zástupců Úřadu vlády skončilo úspěšně. Evropská komise potvrdila seznam deseti prioritních dopravních staveb, mezi které patří například obchvat Českých Budějovic, pokračování královehradecké dálnice D11 nebo obchvat Frýdku-Místku.

„Rozhodnutí Evropské komise po několikaměsíčním vyjednávání si vážíme. Zachránili jsme stavby, které máme připravené k výstavbě a které mají přímý vliv na občany po celé republice. Můžeme tak pokračovat ve výstavbě dalších více než 120 kilometrů našich silnic a zapojit do nich dál evropské peníze,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Výstavba silnic, modernizace a opravy pokračují

Ministerstvo dopravy má letos rekordních 12 miliard korun na opravu, modernizaci a údržbu dálnic a silnic prvních tříd, za které opraví přes 200 kilometrů úseků. Tři miliardy pak dostávají kraje na opravu silnic II. a III. tříd.

Existuje také celá řada nových staveb, u kterých se posudek EIA již nemusí opakovat nebo řešit zrychlený proces, proto je možné je letos nebo příští rok zahájit. Například jde o stavby D3 Ševětín – Borek, D11 Smiřice – Jaroměř, obchvat Panenského Týnce na D7 a dalších několik desítek kilometrů nových silnic.

V letošním roce také Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic počítá s dokončením 16,5 kilometru úseku D8 z Prahy do Drážďan, který bude zprovozněn před letošními Vánoci.

Vládní seznam prioritních staveb (124,4 km silnic):
* D3 Obchvat Českých Budějovic
* D3 0310/I Úsilné – Hodějovice (7,2 km)
* D3 0310/II Hodějovice – Třebonín (12,6 km)
* D6 - obchvaty obcí Řevničov, Lubenec, Krušovice
* D6 Lubenec obchvat (8,2 km)
* D6 Řevničov, obchvat (4,2 km)
* D6 Nové Strašecí – Řevničov (5,6 km)
* D48 Frýdek Místek – obchvat (8,6 km)
* D35 - Opatovice - Ostrov
* D35 Opatovice nad Labem – Časy (12,8 km)
* D35 Časy – Ostrov (13 km)
* D49 Hulín – Fryšták (17,3 km)
* D55 Otrokovice obchvat JV (3,1 km)
* D11 Hradec Králové – Smiřice (15,2 km)
* I/11 Ostrava, prodloužená Rudná (6,5 km)
* D1 Říkovice - Přerov (10,1 km)
* Modernizace železniční trati Sudoměřice - Votice

Mapa projektů ŘSD pro rok 2016 ke stažení na www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/evropska_komise_dala_zelenou_prioritnim_dopravnim_projektum_mohou_se_zacit_stavet.htm

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist