https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-komise-potvrdila-podporu-pro-nove-mistni-bioplynove-stanice-a-nove-male-vodni-elektrarny-eru-muze-vypsat-podporu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Komora OZE: Evropská komise potvrdila podporu pro nové místní bioplynové stanice a nové malé vodní elektrárny - ERÚ může vypsat podporu

24. srpna 2016 | Komora OZE
Autor: Marcela Višňovská
Podpora pro nové místní odpadové bioplynové stanice a nové malé vodní elektrárny může být vypsána. Evropská komise tuto podporu schválila v právě vydaném notifikačního rozhodnutí, které potvrzuje soulad podpory s evropskými pravidly.

Evropská komise shledala podporu pro nové bioplynové stanice a nové malé vodní elektrárny za slučitelnou s vnitřním trhem EU a v soulady s pravidly[1]. "Pozitivní vyjádření Komise pro nové zdroje velmi vítáme, potvrzuje poslední vyjádření ministerstva průmyslu. Vypadá to na dobře odvedenou práci z české strany.", řekl Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE.

Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE uvedl:

"Rozhodnutí Evropské komise v těchto kauzách přišlo dříve, než bylo avizováno, to je pozitivní i pro obnovitelné zdroje uvedené do provozu před rokem 2013, protože Komise bude mít pro toto nejdůležitější rozhodnutí dostatek času. Zde očekávám rozhodnutí komise před koncem září."

Jan Habart, místopředseda Komory OZE a předseda Českého sdružení pro biomasu - CZ Biom uvedl:

"Komise dala svým rychlým rozhodnutím zelenou dalšímu rozvoji obnovitelných zdrojů. Ty jsou důležitým nástrojem v boji proti změně klimatu. Doufám, že se tak podaří realizovat řada projektů bioplynových stanic především na biologicky rozložitelné odpady z obcí."

Vladimír Zachoval, člen předsednictva Komory OZE a předseda Cechu provozovatelů malých vodních elektráren uvedl:

"Rozhodnutí komise je prvním a důležitým předpokladem k tomu, aby se mohly znovu rozběhnout práce na rozvoji nových nebo na rekonstrukcích stávajících malých vodních elektráren. To je samozřejmě velmi pozitivní a dlouho očekávaná zpráva. "

Kontakty:
- Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE, stepan.chalupa@komoraoze.cz, +420 603 420 387
- Jan Habart, místopř. Komory OZE, jan.habart@komoraoze.cz, 603273672
- Vladimír Zachoval, předsednictvo Komory OZE, předseda Cechu provzovatelů MVE, zachoval@cechmve.cz, 602287547

O Komoře OZE
Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE) sdružuje profesní asociace jednotlivých obnovitelných zdrojů energie, provozovatele i výrobce zdrojů aj. Sdružení sleduje obecně prospěšné cíle v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie. Podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, trvalé zvyšování jejich podílu na spotřebě energií v ČR a jejich udržitelný rozvoj. Sjednocuje a obhajuje zájmy členů. Šíří odborné informace a osvětu o využívání obnovitelných zdrojů energie.

Poznámky:
[1] http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2866_en.htm
Marcela Višňovská tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist