https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evzen-tosenovsky-nestastny-projekt-emisnich-povolenek-pokracuje-ucet-zaplatime-vsichni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Evžen Tošenovský: Nešťastný projekt emisních povolenek pokračuje, účet zaplatíme všichni

16. února 2017 | ODS
Europoslanci ve Štrasburku schválili reformu obchodování s povolenkami na vypouštění oxidu uhlíku (ETS). Podle návrhu Komise je jejich cena příliš nízká a trh s nimi proto nefunguje. Stahování povolenek by mělo zvýšit jejich cenu, což se ale promítne do nákladů na provoz energetiky i průmyslu.

„Celý trh s emisními povolenkami je od začátku uměle vytvořený a udržovaný pouze administrativními zásahy, proto se potácí v obrovských problémech a fungovat nebude. Proto jsme nikdy nehlasovali pro,“ říká europoslanec a místopředseda ODS Evžen Tošenovský. Nový plán může podle něj českou energetiku a průmysl stát obrovské náklady, které budou nakonec muset zaplatit koncoví zákazníci.

Poslanci ODS se v rámci možností snažili alespoň chránit zájmy českých firem a domácností, aby na ně negativa systému ETS dopadla co nejméně. „Na poslední chvíli se podařilo protlačit snížení tzv. lineárního faktoru, které podle naší analýzy v příštích letech zachrání pro Českou republiku až 100 mld. korun," vysvětluje Evžen Tošenovský.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist