https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/greenpeace-zablokovalo-branu-jaderne-elektrarny-v-mochovcichstop-zavazeni-paliva
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Greenpeace: Greenpeace zablokovalo bránu jaderné elektrárny v Mochovcích:Stop zavážení paliva!

27. dubna 1998 | Greenpeace
Dnes v 7 hodin ráno aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace zablokovali hlavní příjezdovou cestu do jaderné elektrárny v Mochovcích. Celkem 15 aktivistů z několika zemí se symbolicky připoutalo řetězy k hlavní bráně na protest proti zavážení palivových článků s radioaktivním materiálem do prvního reaktoru.

"K této akci jsme se odhodlali proto, že právě dnes je poslední příležitost přimět vládu i a.s. Slovenské elektrárne k dialogu s veřejností," prohlásila při akci mluvčí Greenpeace źubica Trubíniová. Právě zavážení palivových článků do reaktoru je podle Greenpeace posledním krokem k definitivnímu spuštění elektrárny.

"Už pět let se snažíme navázat dialog s kompetentními orgány. Pět let usilujeme o to, aby vláda konečně řekla lidem pravdu, jak je to doopravdy s bezpečností jaderné elektrárny Mochovce," řekla Trubíniová a dodala, že Mochovce nesplňují západní bezpečnostní standardy a pravděpodobně by nedostaly povolení k provozu v žádné ze zemí Evropské unie.

Greenpeace požaduje okamžitě zastavit zavážení paliva minimálně do té doby, než bude veřejnost seznámena s výsledky mise mezinárodního týmu expertů, který by měl do elektrárny přijet 5. května.

Václav Vašků,
tiskový mluvčí Greenpeace ČR


Tiskový non-stop servis
Václav Vašků, mobil: 00 421 - (0)905 212 557
tel.: 00 421 - (7) 536 13 41

Telefonický vstup přímo na místo akce:
źubica Trubíniová, Igor Polakovič, mobil: 00 421 - (0)905 271 888


Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist