https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/irena-moudra-w-nschova-vlada-vraci-do-hry-vyvlastnovani-kvuli-tezbe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Irena Moudrá Wünschová: Vláda vrací do hry vyvlastňování kvůli těžbě

3. února 2016 | Strana zelených
“Považuji za absurdní, že návrh surovinové politiky, který jde navíc do vlády s několika rozpory, vrací do hry debatu o vyvlastnění. Tento institut byl před lety z horního zákona vypuštěn a nevidím důvod se k němu vracet. Domovy lidí mají mít před těžbou vždy přednost, zvlášť když máme v Česku historickou zkušenost s tím, že kvůli těžbě zanikly desítky obcí. Místo debaty o vyvlastňování by ministerstvo průmyslu mělo raději odepsat zásoby hnědého uhlí, které se nacházejí za limity. Strana zelených rovněž nesouhlasí s tím, aby se v surovinové politice byť jen zmiňovala možnost těžby zlata na našem území. Je to v rozporu i se samotným programovým prohlášením vlády, která se zavázala, že žádný průzkum ani těžbu zlata neumožní. Ten návrh surovinové politiky celkově budí dojem, jako by ho psali zastánci těžkého průmyslu, kteří se domnívají, že bez velkého množství nerostů se nemůže rozvíjet hospodářství země. Z příkladů jiných vyspělých ekonomik ale víme, že taková domněnka je naprosto mylná,” uvádí Irena Moudrá Wünschová, 1. místopředsedkyně Strany zelených k projednání návrhu Surovinové politiky.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist