https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-bauer-zachranili-jsme-prevoznikum-zivnost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Bauer: Zachránili jsme převozníkům živnost

6. března 2019 | ODS
​​​​​​​Poslanecká sněmovna dnes schválila zákon o vnitrozemské plavbě i se změnami, které již dříve v hospodářském výboru navrhl a prosadil poslanec ODS Jan Bauer. Díky nim nebudou muset být přívozy vybaveny drahou navigací stejně jako výletní a větší lodě.

„Mám radost, že v konečném hlasování o zákoně zvítězil zdravý rozum a poslanci podpořili zmírnění podmínek pro přívozy. Napravili tak původní nesmyslnou úpravu, která by pravděpodobně zlikvidovala převoznickou živnost v Česku,“ uvedl po hlasování poslanec Jan Bauer.

Ten se netají kritikou vlády, která často nad rámec evropské legislativy přijímá nové povinnosti a pravidla a nadto nebere ohled na omezené možnosti drobných živnostníků. „To se pochopitelně netýká jen převozníků, ale celé řady dalších živností. Stát by měl malé živnosti naopak podporovat a přestat s pokusy svazovat je další zbytečnou regulací, kterou po České republice navíc nikdo nechce.“

Zákon o vnitrozemské plavbě nyní putuje ještě do Senátu.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist