https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jan-skopecek-cr-potrebuje-jednoduche-a-nizke-dane-ne-slozite-a-vysoke-jak-chteji-zeleni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Jan Skopeček: ČR potřebuje jednoduché a nízké daně, ne složité a vysoké, jak chtějí Zelení

22. ledna 2017 | ODS
Daňovým poplatníkům hrozí ještě vyšší a složitější daně, než kterým čelíme dnes. Po sociální demokracii přichází s voláním po progresivním zdanění fyzických osob i firem další levicové uskupení a to Zelení. Ti chtějí získat pro státní rozpočet ještě vyšší příjmy, než kterými stát disponuje dnes.

Jinými slovy chtějí vytahat z kapes daňových poplatníků další peníze. Zelení volají i po ekologické daňové reformě, která by zatížila tradiční zdroje energie. To by vedlo k růstu životních nákladů nejen běžných občanů, ale ohrozilo by to i náš průmysl a tím i pracovní místa. Spolu se záměrem co nejrychleji uzavřít naše jaderné elektrárny, dotovat z peněz nás všech nekonkurenceschopné alternativní zdroje jde o velmi nebezpečný program pro Českou republiku.

ODS tyto nebezpečné recepty odmítá. Cestou k prosperitě jsou nižší a jednodušší daně, nikoliv progresivní zdanění, které trestá úspěšné. ODS, na rozdíl od ČSSD či Zelených, chce lidem nabídnout menší stát, který přerozděluje méně peněz a více jich nechává samotným lidem, kteří o nich umějí rozhodovat lépe a efektivněji. Odmítáme experimentovat s prosperitou naší země tím, že bychom podlehli zelené ideologii například v podobě uzavírání jaderných elektráren, jak nabízejí Zelení. ODS bude naopak bránit daňového poplatníka a dál se budeme snažit o spravedlivou rovnou daň s co nejmenším počtem výjimek, snížíme vysoké odvody na sociální pojištění zdražující práci, snížíme DPH a zrušíme zbytečné daně, jako je silniční daň, či daň z převodu nemovitosti. Podobné návrhy ostatně opakovaně předkládáme ke schválení v Poslanecké sněmovně.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist