https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jihocesti-zeleni-omladili-svou-krajskou-radu-a-miri-do-voleb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Jihočeský kraj: Jihočeští zelení omladili svou krajskou radu a míří do voleb

V sobotu 12. března se v Českých Budějovicích konala krajská konference Strany zelených. Jihočeští zelení volili své vedení i kandidáty do nacházejících voleb.

Napřed delegáti obměnili radu krajské organizace. Novým předsedou se stal sedmadvacetiletý Filip Holzer, arborista a muzikant z Třeboně. Jeho zástupkyní je zkušená Dana Kuchtová, mj. bývalá ministryně školství a také předsedkyně Jihočeských matek, v současné době ředitelka dětského domova. Druhou místopředsedkyní je Tereza Müllerová z Obory u Netolic a třetím místopředsedou Ondřej Šanda z Kaplice. V nové krajské radě jsou dále architekt Stanislav Kovář z Rudolfova, pedagog a ochranář Matouš Šimek z Třeboně a Bronislav Tomek z Jindřichova Hradce. „ Navazujeme na dosavadní práci. Naším nejbližším cílem je dostat se do zastupitelstva kraje a podílet se na jeho vedení podobně, jako to už děláme v Třeboni, Táboře a jinde,“ řekl Filip Holzer.

V primárních volbách pro letošní volby do senátu navrhli jihočeští zelení v obvodu Český Krumlov historika Pavla Himla a v obvodu Jihlava (zasahuje do našeho kraje na Dačicku) náměstka jihlavského primátora a dlouholetého pořadatele Folkových prázdnin v Telči Milana „Medvěda“ Koláře. Nominaci obou musí ještě potvrdit republiková rada, která se sejde 2. dubna v Praze.

Pro volby do zastupitelstva kraje delegáti vybrali prvních osm kandidátů v čele s českobudějovickým advokátem a ochráncem přírody Svatomírem Mlčochem. Dvojka je místostarostka Tábora Michaela Petrová, na třetím místě je Filip Holzer a na čtvrtém starosta Hlavatců (na Blatech) Vladimír Švec, ekonom, nestraník. Pátá je Dana Kuchtová a šestý bývalý krajský předseda SZ, ekolog Jiří Guth z Borovan. Na sedmém místě je známá sociální aktivistka Marie Paukejová z Č. Budějovic a na osmém Tereza Müllerová. „ Jsme nejen zelení, ale i pestří. A budeme v krajském zastupitelstvu dělat to, co dosud děláme ve „svých“ obcích, spolcích a iniciativách, tedy pomáhat lidem a přírodě,“ slibuje Svatomír Mlčoch.


Kontakty
Filip Holzer, tel. 721 361 097, e-mail: holzerfilip@gmail.com
Svatomír Mlčoch, tel. 602 490 682, e-mail: mlcoch@cb.gin.cz
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist