https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/jozef-sikela-je-ministrem-prumyslu-a-obchodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Jozef Síkela je ministrem průmyslu a obchodu

17. prosince 2021 | MPO ČR
Předseda vlády Petr Fiala uvedl v pátek 17. prosince do funkce ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu. Premiér představil i hlavní úkoly, které nového ministra a jeho vládní kolegy čekají.

„Akutním úkolem je snížit dopady drahé energie na lidi ohrožené energetickou chudobou,“ říká Fiala.

Rostoucí ceny energií budou klíčovým tématem příštích dnů také podle ministra průmyslu a obchodu Síkely. „V prosinci má vláda projednat konkrétní opatření. Věřím, že kolegům z ministerstva financí a ministerstva práce a sociálních věcí pomohu nalézt způsob, jak zmírnit dopady zdražování na nejzranitelnějších členy společnosti,“ uvádí nastupující ministr. A dodává, že velmi důležitá bude také pomoc podnikatelům v kontextu s pandemií koronaviru.

Za zásadní Jozef Síkela rovněž považuje české předsednictví v Radě Evropské unie (EU), kterého se Česká republika ujme příští rok v červenci. „České předsednictví v EU vnímám jako ideální příležitost prosadit naše zájmy na unijní úrovni. V první řadě chci ve prospěch České republiky vyjednat co nejvýhodnější konečnou podobu evropského Green Dealu. Jde o velkou šanci modernizovat tuzemský průmysl a já udělám maximum pro to, abychom ji využili co nejlépe,“ zdůrazňuje ministr.

Modernizace se podle něj neobejde bez toho, aby stát zajistil účelnější podporu malých a středních podniků (MSP). Právě pomoc MSP je dalším zásadním tématem, které chce Jozef Síkela prosazovat. „Chci, aby montovny v Česku nahradily mozkovny,“ říká ministr průmyslu a obchodu.

Jozef Síkela také poděkoval svému předchůdci Karlu Havlíčkovi za odvedenou práci i hnutí Starostové a nezávislí, které ho do funkce ministra průmyslu nominovalo. Na Ministerstvo průmyslu a obchodu Síkela nastupuje po velmi bohaté kariéře jako bankéř. Během ní nasbíral cenné zkušenosti v nejužším vedení bank na Slovensku a na Ukrajině, v posledních letech působil dokonce jako člen představenstva bankovní skupiny Erste Group ve Vídni.

Profil ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely najdete na tomto místě: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/ministerstvo/ministr/profil-ministra-prumyslu-a-obchodu--ing--jozef-sikela--265035/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist