https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komentar-ministra-brabce-ke-schvaleni-snemovni-verze-novely-zakona-o-ochrane-prirody-a-krajiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Komentář ministra Brabce ke schválení sněmovní verze novely zákona o ochraně přírody a krajiny

1. března 2017 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
"Mám samozřejmě obrovskou radost a děkuji všem svým kolegům, jak na ministerstvu, tak ve Sněmovně za spolupráci i podporu. Naši verzi novely zákona o ochraně přírody a krajiny se podařilo dnes schválit krásnými 117 hlasy a to považuji za velký úspěch a jasný signál, že nám naše národní parky nejsou lhostejné. Schválená sněmovní verze novely zákona bude znamenat především stabilitu, nejenom pro ochranu přírody, ale také pro obce. Je to opravdu vyvážená varianta mezi ochranou přírody, jako klíčovým parametrem prioritním v národních parcích, tak na druhou stranu i rozvojem obcí, kde žijí lidé. Národní parky se díky naší novele více otevřou turistům, novela také posiluje roli obcí při rozhodování o klíčových dokumentech, které se týkají území parku, obecně novela také zpřehledňuje legislativu nebo také ruší dnes nesmyslné zákazy některých činností na území obcí ležících v národních parcích," komentuje výsledek dnešního hlasování poslanců ministr Brabec.

"Opakovaně získaná silná podpora poslanců ukazuje, že jde o kvalitně připravený zákon a že se podařilo najít opravdu vyvážené a kompromisní řešení pro všechny naše národní parky. Věřím, že se tato novela zákona podaří schválit ještě jednou, bude-li to potřeba," dodává ministr Brabec.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist