https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/komise-uvitala-hlasovani-parlamentu-o-vyrazenem-elektrotechnickem-zarizeni-a-omezeni-nebezpecnych-latek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, český text ICEU: Komise uvítala hlasování parlamentu o vyřazeném elektrotechnickém zařízení a omezení nebezpečných látek

Evropská komise přivítala hlasování plenární schůze Evropského parlamentu, které podpořilo návrh Komise na zavedení povinného sběru, nového využití a recyklace vyřazeného elektrotechnického a elektronického zařízení a přístrojů v celé Evropské unii.

Komise také přivítala skutečnost, že parlament s několika pozměňovacími návrhy schválil související návrh na omezení použití nebezpečných látek v nových elektronických zařízeních.
<p>
Vyřazené elektrotechnické a elektronické zařízení v současné době představuje nejrychleji rostoucí podíl na celkových odpadech. Každý Evropan vyprodukuje v průměru asi 14 kg těchto odpadů. V současné době se 90 % těchto odpadů likviduje uložením na skládkách nebo ve spalovnách, aniž by před tím prošly nějakým zpracováním.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist