https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/korunovacni-ozdoby-ze-sklarske-dilny-koulier
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Muniga s.r.o.: Korunovační ozdoby ze sklářské dílny Koulier

4. května 2023 | Muniga s.r.o.
Česká sklárna Koulier reaguje na korunovaci krále Karla III. Nově přichází na trh s ozdobami inspirovanými britským Královským jablkem. Jedná se o tradiční součást korunovačních klenotů. Jablko je tvořené dutou zlatou koulí, která je na povrchu rozdělena do tří ploch pomocí zlatých pásků posázenými emeraldy, rubíny, safíry a diamanty. Představuje křesťanský svět křížem umístěným na jeho vrcholu. Tři plochy oddělené pásky drahých kamenů pak znázorňují tři kontinenty, které znal středověký svět. Zajímavostí je, že existuje i menší korunovační jablko. To bylo vytvořeno pro královnu Marii II., která vládla společně se svým manželem Vilémem III. Královské jablko bude během korunovace Karla III. k vidění společně s řadou korunovačních klenotů. Ty jsou jinak vystavené v londýnském Toweru. Tamní sbírky čítají 142 předmětů, které jsou zdobené více než 20 000 drahými kameny. Korunovační ozdoby Koulier, inspirované Královským jablkem, daly vzniknout Královské kolekci a již nyní jsou v nabídce e-shopu sklárny. Samotné dekorování jedné ozdoby zabralo malířkám jednu a půl hodiny. Koule byly vyvzorovány v jedné barevnosti a nezdobí je sice pravé diamanty, ale české skleněné kameny a broušené krystaly. Na ozdobu jedné koule ve velikosti deseti centimetrů bylo použito 175 skleněných krystalů a kamenů. Aby bylo docíleno požadované barvy ozdoby, musela být každá koule dvakrát smočena. Sklárna Koulier nabídla kolekci rovněž anglickým prodejcům.

„Koulier na Oflendě nikdy nespí. A proto, abychom se svým zákazníkům připomínali i v jiných ročních obdobích než pouze v předvánočním čase, snažíme se reagovat rovněž na aktuální dění nejenom u nás doma, ale i ve světě. Inspirace na výrobu skleněných ručně vyzdobených a foukaných ozdob na motivy britských korunovačních klenotů přišla poměrně rychle. A ještě rychleji šikovné ruce českých sklářek tento nápad zhmotnily,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Vyrobené jsou ve dvou velikostech a již nyní si je mohou zájemci zakoupit na našem e-shopu. V prodeji jsou ozdoby i kusově, tedy již od jednoho kusu,“ dodává Kateřina Šrámková.
Královská kolekce značky Koulier zahrnuje:

• koule ve velikosti 8 a 10 cm v jednom dekoru – menší za cenu 765 Kč, větší za 945 Kč
• jedno-koulová špice ve dvou velikostech 8 a 10 cm, menší za cenu 1 220 Kč, větší za 1980 Kč

Ozdoby značky Koulier naleznou zákazníci na e-shopu http://www.koulier.cz/, dále v podnikové prodejně na Vysočině na Oflendě a v zámecké prodejně zámku Loučeň ve Středních Čechách. Více na: https://www.koulier.cz/…a/kat59.html. Podobě rychle je sklárna schopna reagovat na jakékoli události u Vás doma nebo ve firmě.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist