https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/kvalita-koupacich-vod-v-sezone-2019
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

CENIA, česká informační agentura životního prostředí: Kvalita koupacích vod v sezóně 2019

Stejně jako v předchozích letech jsou na Národním geoportálu INSPIRE (https://geoportal.gov.cz/web/guest/home) k dispozici informace o kvalitě koupacích vod v aktuální sezóně.
Do seznamu mapových kompozic přibyla kompozice SZÚ – Kvalita koupacích vod – sezóna 2019 (https://geoportal.gov.cz/web/guest/map?wmc=http://geoportal.gov.cz/php/wmc/data/5571928c-5360-4f89-8dbf-6abbc0a80137.wmc&wmcaction=overwrite), která bude pravidelně aktualizována každý týden po dobu celé koupací sezóny. Data jsou dostupná taktéž prostřednictvím WMS služby geoportálu zde: http://geoportal.gov.cz/arcgis/services/CENIA/cenia_koupaci_vody/MapServer/WmsServer?service=WMS&request=GetCapabilities.
Kvalita koupacích vod je určována každoročně v koupací sezóně v týdenních až třítýdenních intervalech. Pracovníci Zdravotních ústavů v pondělí odebírají vodu a do čtvrtka ji analyzují. Ve čtvrtek jsou výsledky posílány do centrálního registru pitných a koupacích vod (PiVo), kde dojde k hodnocení a kontrole údajů pracovníky Krajských hygienických stanic. V pátek jsou data za celou ČR zveřejněna na Geoportálu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist