Jan Mikulička "> Liberecký kraj podpoří projekty ekologického vzdělávání. Šest organizací si rozdělí tři miliony - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/liberecky-kraj-podpori-projekty-ekologickeho-vzdelavani.sest-organizaci-si-rozdeli-tri-miliony
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Liberecký kraj podpoří projekty ekologického vzdělávání. Šest organizací si rozdělí tři miliony

7. dubna 2022 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Ekologickou výchovu a osvětu dlouhodobě a systematicky podporuje Liberecký kraj, jehož zastupitelstvo schválilo loni na podzim koncepci environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro období 2021–2030. Nyní krajští radní schválili poskytnutí účelové dotace z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství na podporu spolupráce s poskytovateli environmentální výchovy.

„Cílem podpory těchto strategických partnerů je posílit personální stabilitu organizací, které v kraji zajišťují environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu, naplnit cíle koncepce schválené zastupitelstvem a v neposlední řadě dosáhnout toho, aby bylo území kraje rovnoměrněji pokryto službami poskytujícími tento druh vzdělávání a výchovy,“ uvedl Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

O strategické partnerství s krajem projevilo zájem šest organizací, přičemž další s nimi budou spolupracovat subdodavatelsky. „Každý z těchto šesti partnerů vytvoří jeden či dva modelové celoroční ekovýchovné programy pro výuku ve škole, družině či v rámci volnočasových aktivit škol; celkem vznikne devět modelových celoročních programů ve spolupráci se školami ze sedmnácti oblastí obcí s pověřenými obecními úřady,“ doplnil Židek.

Mezi šest územních koordinátorů environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty, kteří pokryjí především oblast libereckého, západní část semilského okresu a okolí Brniště na Českolipsku, kraj rozdělí tři miliony korun.

Novoborský Dům dětí a mládeže Smetanka, příspěvková organizace, obdrží 246 tisíc korun. Mimo jiné je využije na školní ekovýchovný program Až vyrostu, spolupráci s mateřskými školami a projekt Stezka víly Smetanky. Obecně prospěšná společnost Geopark Ralsko získá 505 tisíc korun, mimo jiné na celoroční ekovýchovné programy Pilíře života a Stromy do škol či práci se zájmovým kroužkem Geolovci.

Zapsaný spolek Lewandulka z Liberce obdrží dotaci ve výši 316 tisíc korun. Chystá programy Příroda v koloběhu roku a Oslava koloběhu roku, stejně jako akci pro veřejnost nazvanou Síť pro rodinu. K Podralskému nadačnímu fondu ZOD Brniště poputuje 328 tisíc korun. I zde budou pracovat na vzdělávacích programech zaměřených na zemědělství a poznávání přírody; kromě toho spolupracují s dětskými domovy, speciálními a praktickými školami v regionu.

Pět set padesát tisíc korun získá Společnost pro Jizerské hory, o. p. s. Její modelový celoroční ekovýchovný program nese název Vyšetřování jizerskohorské katastrofy, v plánu jsou také pobytové programy v ekocentrech na Jizerce a v Hraběticích a ekoden na téma Vlci v Jizerských horách.

Pestrou paletu programů připravuje zapsaný spolek Středisko ekologické výchovy Český ráj, jenž obdrží 1.055.000 korun. Kromě vzdělávacích sérií Rok v přírodě a Semínko mezi řádky tu plánují veřejnou akci na téma Pestrá krajina, ve které chceme žít a vzdělávací vycházky do Českého ráje.
Jan Mikulička, tel: 485 226 324
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist