https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/libor-michalek-budvar-nebo-cez-nemaji-mit-absolutni-vyjimku-ze-zverejnovani-smluv
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Libor Michálek: Budvar nebo ČEZ nemají mít absolutní výjimku ze zveřejňování smluv

17. února 2016 | Strana zelených
Autor: Jan Žáček
Vláda má na svém středečním zasedání projednat návrh ministra Jurečky na udělení další výjimky v případě registru smluv. Tentokrát se má týkat Budějovického Budvaru.

„Přestože je u státních podniků a státem ovládaných firem pochopitelné, že je třeba chránit obchodní tajemství, společnosti jako Budvar nebo ČEZ by neměly mít absolutní výjimku ze zveřejňování smluv. Již při projednání tohoto zákona v Senátu jsem navrhoval, aby ČEZ musel zveřejňovat např. darovací smlouvy nebo smlouvy uzavřené s veřejnými funkcionáři, přes které odtékají stamiliony korun ročně. To samé platí pro společnost Budvar,“ uvedl Libor Michálek, senátor za SZ.

„V návrhu poslanců KDU-ČSL není dostatečně vysvětleno, proč Budvaru nestačí ochrana, kterou zákon o registru smluv již poskytuje (některé části smluv mohou být začerněny, zákon umožňuje utajovat i další části, které mohou být obchodním tajemstvím),“ uvedla ve svém prohlášení Rekonstrukce státu.
Jan Žáček tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist