https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezi-dulezite-ukoly-ministerstva-zemedelstvi-patri-dokoncit-vyplaty-schvalenych-podpor-zemedelcum-a-prosadit-vinohradnicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Úřad Vlády ČR: Mezi důležité úkoly ministerstva zemědělství patří dokončit výplaty schválených podpor zemědělcům a prosadit vinohradnický zákon

22. listopadu 2016 | Úřad Vlády ČR
Autor: Martin Ayrer
Předseda vlády Bohuslav Sobotka přijal v úterý 22. listopadu 2016 na Úřadu vlády ministra zemědělství Mariana Jurečku. Tématem jejich jednání byl například boj se suchem, podpora zemědělcům a další splněné priority a budoucí závazky v resortu Ministerstva zemědělství.

„Jsem velmi rád, že se nám daří účinně prosazovat kroky a opatření, kterými podporujeme české zemědělce a stabilizujeme oblast zemědělství. Mezi důležitá úspěšná opatření patří zejména schválená dotační podpora zemědělcům, která jim vyrovnává výkyvy v cenách mléka a masa.

Podařilo se také učinit významné kroky v ochraně zemědělského půdního fondu, podpoře živočišné výroby a citlivých komodit. Přijali jsme rovněž koncepční a strategické řešení v boji se suchem.

Mezi důležité úkoly pro zbývající funkční období vlády patří zejména zajištění rychlé výplaty již schválených dotačních podpor zemědělcům, prosazení druhé fáze zelené nafty, dokončení legislativního procesu u vinohradnického zákona či zajištění efektivního čerpání peněz z fondů EU,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka.

Úkoly na zbývajících 11 měsíců pro ministra zemědělství Mariana Jurečku:
1. Dokončit výplaty podpor, které vláda schválila pro zemědělce v letošním roce. Všechny hlavní podpory by měly být vyplaceny nejpozději do konce ledna.
2. Zajištění další fáze zelené nafty. Vláda schválila zelenou naftu i pro zemědělce s živočišnou výrobou, nyní musí být dokončen legislativní proces.
3. Schválit a zavést do praxe vinohradnický zákon, který je nyní v Senátu. Zákon obsahuje řadu potřebných opatření pro boj proti pančování vína a nepoctivým prodejcům.
4. Pokračování v krocích v rámci koncepce boje proti suchu. Důležitá je notifikace programů, které se týkají podpory pro pořizování závlah a pro jejich provoz pro zemědělce.
5. Dořešení programů podpor u chovatelů skotu pro rok 2017.
Martin Ayrer tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist