Renata Průcha Himlová "> Mezinárodní dobrovolníci přijedou do Dýšiny pomáhat s přípravami na nový školní rok - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/mezinarodni-dobrovolnici-prijedou-do-dysiny-pomahat-s-pripravami-na-novy-skolni-rok
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Mezinárodní dobrovolníci přijedou do Dýšiny pomáhat s přípravami na nový školní rok

Dýšina (22.8.): Ve dnech od 21.8. až 10.9. bude v Dýšině probíhat tzv „workcamp“, na kterém se sejdou dobrovolníci z celého světa, aby společně pomohli s údržbou místní mateřské a základní školy. Projekt je organizován ve spolupráci s obcí Dýšina pod záštitou neziskové organizace INEX.

Cílem projektu je pomoci s údržbou veřejných prostranství (sekání keřů a trávy, hrabání, sadové úpravy apod), obnova a údržba místní mateřské a základní školy před začátkem nového školního roku, v rámci čehož se mohou dobrovolníci setkat s místními děti a připravit si pro ně prezentaci o své zemi a kultuře. Mimo jiné se účastníci zapojí do organizace tradiční pivní slavnosti.

V rámci volnočasových aktivit si dobrovolníci budou moct vyrazit do Plzně podívat se na známý pivovar či kulturní a historické památky. Také budou mít možnost navštívit lázeňská města na západě Čech, koupat se v přírodním koupališti či si zasportovat.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů  (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.Ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-106-dysina/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist