https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ministr-nemecek-poslanci-ano-se-vysmali-ochrane-zdravi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZ ČR: Ministr Němeček: Poslanci ANO se vysmáli ochraně zdraví

25. května 2016 | MZ ČR
Autor: Tiskové oddělení MZ ČR, tel: 224 972 166
Poslanecká sněmovna dnes po opakovaném hlasování odmítla takzvaný protikuřácký zákon. K zamítnutí rok připravovaného zákona přispěli významně poslanci za Hnutí ANO. Podle ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka svým přístupem flagrantně porušili koaliční dohodu a vysmáli se ochraně zdraví před následky kouření.

Vládní návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky tabáku, alkoholu a jiných návykových látek, integrované protidrogové politice a o změně souvisejících zákonů (zákon o ochraně zdraví před návykovými látkami) projednávala dnes Poslanecká sněmovna téměř šest hodin. Postupně poslanci prošli rekordních 220 pozměňovacích návrhů, konečné hlasování se muselo dvakrát opakovat, a přesto na konci svítil na hlasovací tabuli verdikt ZAMÍTNUTO.

„Poslanci hnutí ANO porušili zásadním způsobem koaliční dohodu a zabránili přijetí zákona, který mohl ochránit statisíce lidí před škodlivými důsledky kouření,“ řekl bezprostředně po hlasování ministr Němeček. Podle jeho názoru byl zákon přes velké množství pozměňovacích návrhů dobrým kompromisem. „Ti, kdo dnes nepodpořili tento zákon, odmítli chránit zdrav a životy desetitisíců obyvatel,“ dodal Svatopluk Němeček.

Ministr zdravotnictví se také pozastavil nad tím, že Hnutí ANO dává přednost stavu, kdy Česká republika nemá žádnou kvalitní právní normu před možností mít alespoň dobrý kompromis. „V návrhu zákona i po všech pozměňovacích návrzích zůstalo to klíčové. Začal by platit úplný zákaz kouření všude tam, kde se lidé stravují a kde se obsluhuje. To zjevně vadilo tabákové lobby, která opět s přispěním poslanců ANO slavila úspěch,“ uzavřel svojí reakci ministr zdravotnictví Němeček.
Tiskové oddělení MZ ČR, tel: 224 972 166 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist