https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/na-financni-podporu-ze-sbirky-diecezni-charity-brno-dosahuji-i-lide-s-nezkolaudovanym-obydlim
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita ČR: Na finanční podporu ze sbírky Diecézní charity Brno dosahují i lidé s nezkolaudovaným obydlím

16. července 2021 | Charita ČR
Diecézní charita Brno vyhlásila sbírku na pomoc lidem, kterým tornádo zničilo domov. „Peníze z této sbírky jsou určeny na obnovu poškozených domů a není pro nás kritérium, zda byla poničená obydlí zkolaudovaná. Soustředíme se na pomoc konkrétním lidem, kteří potřebují znovu začít bydlet. Už řešíme sedm takových případů a s dalšími jednáme. Díky pravidelným šetřením přímo v terénu jsme neustále v kontaktu se zasaženými,“ uvedl ředitel Diecézní charity Brno Oldřich Haičman.

Pomoc potřebným po tornádu na jižní Moravě je pro Diecézní charitu Brno prioritou. Příspěvky rozděluje dle míry poškození obydlí a také úrovně sociálního znevýhodnění. Charita se zvlášť zaměřuje na osamělé seniory, samoživitele, rodiny s více dětmi nebo nemocné.

„V situacích, kdy obydlí neprošlo kolaudací, vše pečlivě prošetřujeme. Máme přímo v obcích své koordinátory, kteří mají přehled o stavu. V těchto případech je pro nás například důležité, zda byla nemovitost určena k bydlení, existují doklady nebo fotodokumentace o jejím budování a podobně,“ vysvětlil ředitel Haičman.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist