Igor Walter "> NOARK představil nástěnnou EV nabíjecí stanici Ex9EVD3 pro domácnosti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/noark-predstavil-nastennou-ev-nabijeci-stanici-ex9evd3-pro-domacnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

NOARK Electric: NOARK představil nástěnnou EV nabíjecí stanici Ex9EVD3 pro domácnosti

21. září 2023 | NOARK Electric
Autor: Igor Walter, tel: 777658876
V České republice se podle statistik na silnicích pohybuje kolem 15 tisíc elektromobilů. Jejich uživatelé pro dobíjení využívají podle dat Ministerstva průmyslu a ochodu přes 1 364 dobíjecích stanic s více než 2 643 dobíjecími body.

Majitelé rodinných domů mohou své elektromobily nabíjet i doma v garáži. Mohou jim posloužit pomalé AC nabíječky pro běžné zásuvky 230 V, nebo speciální nabíjecí stanice pro nabíjení DC stejnosměrným proudem, které dobíjejí akumulátory mnohem rychleji.

Nová nabíjecí stanice NOARK Ex9EVD3 patří do první skupiny. Je nástěnná, určená pro nabíjení elektrických vozidel (EV) v domácnosti. Již v základu obsahuje interní proudový chránič typu B, který je nutnou součástí EV nabíjecích stanic a je schopen detekovat únik DC, AC a pulzujícího proudu při vysoké frekvenci.

Nabíjecí stanice s nabíjecím proudem až 32 A v třífázovém zapojení je zákazníkům k dispozici jak ve verzi s integrovaným nabíjecím kabelem s koncovkou typu T2 (verze T2C 16A a T2C 32A), tak se zástrčkou T2 na přední straně (verze T2S 16A a T2S 32A), u které není kabel součástí balení. „Volitelnou součástí je modul dynamického vyvážení zátěže (DLB), který zamezuje překročení maximálního povoleného proudu hlavního jističe při současném provozu nabíjecí stanice pro elektromobily s dalšími spotřebiči v budově,“ uvádí Michal Růžička, produktový manažer společnosti NOARK Electric, která se specializuje na elektroinstalační komponenty po celém světě.

Nastavení nabíjecího proudu v pěti různých úrovních volí uživatelé manuálně pomocí tlačítka, nebo je přiřazeno automaticky v případě použití DLB modulu. Maximální nabíjecí výkon může dosáhnout 11 kW u 16A variant nabíječek a až 22,1 kW v případě 32A verzí.

Dobrou zprávou pro zájemce o novou nabíječku je fakt, že tento měsíc – září 2023 – se spouští Nová zelená úsporám a díky ní dostanou možnost získat na Ex9EVD3 dotaci. Konkrétně 15 000 Kč v případě instalace nabíječky v rodinném domě, 25 000 Kč na jeden nabíjecí bod v bytových domech (SVJ a bytová družstva) a maximálně 35 000 Kč na nabíjecí bod v bytových domech pro žadatele z řad veřejné správy, obcí a příspěvkových organizací jimi zřizovaných.
Igor Walter, tel: 777658876
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist