https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/notifikace-bude-obnovitelne-zdroje-se-dockaji-standardniho-podnikatelskeho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Komora OZE: Notifikace bude, obnovitelné zdroje se dočkají standardního podnikatelského prostředí

27. září 2016 | Komora OZE
Autor: Marcela Višňovská
Posuzování podpory pro obnovitelné zdroje pokračuje pozitivně. Věcně je proces u konce. Zdržení, způsobené procedurálními a technickými náležitostmi není podstatné, očekáváme, že Evropská komise podporu potvrdí v říjnu a poté bude Energetickým regulačním úřadem vypsána.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v neděli v Událostech ČT potvrdilo, že proces posuzování podpory obnovitelným zdrojům Evropskou komisí tzv notifikace je věcně u konce, zbývají prakticky finální dokončení a formální náležitosti. Evropská komise tedy, jak už bylo uvedeno, při prověřování českého systému pro obnovitelné zdroje uvedené do provozu před rokem 2013 považuje podporu za přiměřenou a v souladu s vnitřním trhem. To znamená, že podpora měla, je a má být vyplácena.

Sektor byl v obrovské nejistotě, když se v loňském roce zdržovalo vypsání podpory. Dnes je zřejmé, že je dokončení procesu a vypsání podpory otázkou několika týdnů. Proces notifikace bude ukončen s dostatečným časovým předstihem před začátkem nového roku a vypsání podpory tak již nebude nic bránit, jak včera uvedl i Energetický regulační úřad.

"Není důležité, jestli se podpora vypíše o nějaký týden dříve či později, zásadní je, že provozovatelé obnovitelných zdrojů se konečně a zaslouženě dočkají standardního podnikatelského a právního prostředí, budou se tak moci soustředit na práci, tedy výrobu čisté české energie.", řekl Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE.

Jan Habart, místopředseda Komory OZE a předseda CZ Biom uvedl:
"Oceňujeme profesionální přístup českých úřadů i Evropské komise, je to zásadní kauza s dopadem na národní hospodářství včetně bankovního sektoru, drobných investorů, zemědělců, obcí i provozovatelů s účastí státu, jako např. podniků povodí, které provozují řadu malých vodních elektráren."

Kontakty:
- Štěpán Chalupa, předseda Komory OZE, stepan.chalupa@komoraoze.cz, +420 603 420 387
- Jan Habart, místopř. Komory OZE, jan.habart@komoraoze.cz, 603273672
- Michal Janeček, předsednictvo Komory OZE, předseda ČSVE, predseda@csve.cz, +420 602796687
- Vladimír Zachoval, předsednictvo Komory OZE, předseda Cechu provozovatelů MVE, zachoval@cechmve.cz, 602287547

O Komoře OZE
Komora obnovitelných zdrojů energie (Komora OZE) sdružuje profesní asociace jednotlivých obnovitelných zdrojů energie, provozovatele i výrobce zdrojů aj. Sdružení sleduje obecně prospěšné cíle v oblasti využívání obnovitelných zdrojů energie. Podporuje využívání obnovitelných zdrojů energie, trvalé zvyšování jejich podílu na spotřebě energií v ČR a jejich udržitelný rozvoj. Sjednocuje a obhajuje zájmy členů. Šíří odborné informace a osvětu o využívání obnovitelných zdrojů energie.
Marcela Višňovská tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

sv

28.9.2016 21:07
"standartní podnikatelské prostředí" ... takže žádné zlodějské dotace už oze parodie na elektrárny nedostanou? Nebo, že bych se mýlil a zelení zloději, vylízanci a ideologové si "standartní podnikatelské prostředí" přestavují tak, že je bude zbytek společnosti živit?
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist