https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/nova-mapova-aplikace-vyjmenovane-zdroje-znecisteni-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Středočeský kraj: Nová mapová aplikace Vyjmenované zdroje znečištění ovzduší

12. února 2020 | Středočeský kraj
Nová mapová aplikace Vyjmenované zdroje znečištění ovzduší s povolením provozu zobrazuje stacionární zdroje znečišťování ovzduší na území Středočeského kraje, ke kterým vydal Krajský úřad Středočeského kraje povolení provozu. Aplikace nabízí nepřeberné množství informací, jako např. název a kategorie zdroje znečištění, název provozovatele, kdo a kdy žádost vyřizoval, pod jakým číslem jednacím atd. Při realizaci této aplikace byla snaha naplnit dva cíle. První cíl se zaměřuje na informovanost a osvětu veřejnosti v otázkách ochrany ovzduší, proto je i aplikace součástí Akčního plánu k implementaci Programu zlepšování kvality ovzduší Zóna Střední Čechy – CZ02. Druhým cílem je zprostředkovat zaměstnancům krajského úřadu odkazy na digitalizované dokumenty Rozhodnutí o povolení provozu k jednotlivým zdrojům.

Aplikaci připravil Odbor životního prostředí a zemědělství ve spolupráci s Odborem informatiky / GIS.

Více o aplikaci v aktualitách Mapového portálu Středočeského kraje, odkaz ZDE.

Mapový portál Středočeského kraje: https://kusk.maps.arcgis.com

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist