https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novinky-ve-vlakovem-jizdnim-radu-pro-rok-2017-v-kraji-vysocina
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Novinky ve vlakovém jízdním řádu pro rok 2017 v Kraji Vysočina

5. prosince 2016 | České dráhy
V neděli 11. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2017. V Kraji Vysočina zůstává rozsah regionální dopravy na srovnatelné úrovni s letošním jízdním řádem. Na většině tratí dochází pouze k drobným úpravám. Nový jízdní řád bude platit do 9. prosince 2017.

Regionální vlaky v Kraji Vysočina ujedou v období platnosti nadcházejícího jízdního řádu celkem 3,938 mil. vlakových kilometrů. Rozsah regionální dopravy je obdobný jako letos. Na všech provozovaných tratích v Kraji Vysočina se koncepce jízdního řádu nemění a dochází jen k drobným minutovým posunům. České dráhy vypraví na Vysočině v pracovní dny v průměru 386 regionálních vlaků, o sobotách 260 a nedělích 251, což představuje v průměru 348 vlaků denně.

Nejvýznamnější změny v regionální dopravě na Vysočině
* Nově v sobotu pojede odpolední pár osobních vlaků v úseku Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě a zpět. Vlak pojede ze Žďáru nad Sázavou v 15:39 (Os 14971) a z Nového Města na Moravě v 16:04 (Os 14972).
* Večerní vlak jedoucí v pracovní dny na trati Jihlava – Třebíč pojede nově v úseku Studenec – Náměšť nad Oslavou o 20 minut dříve s odjezdem ze Studence v 19:58 (Os 24887).


Změny v regionální dopravě na jednotlivých tratích Kraje Vysočina

Na provozovaných tratích v Kraji Vysočina se koncepce jízdního řádu nemění a dochází jen k drobným minutovým posunům případně datovým omezením.

Trať 212 Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou – Čerčany
* Na této trati dochází pouze k drobným časovým úpravám, jejichž cílem je zachovat přípojové vazby ve stanicích Čerčany, Zruč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou. Počet vlaků se nemění.

Trať 224 Horní Cerekev – Pelhřimov – Tábor
* Na trati nedochází ke změnám.

Trať 225 Havlíčkův Brod – Jihlava – Horní Cerekev – Počátky-Žirovnice
* Dochází pouze k drobným časovým úpravám vybraných vlaků především v úseku Havlíčkův Brod – Jihlava, jejichž cílem je zachovat přípojové vazby na vlaky kategorie R v Havlíčkově Brodě.

Trať 227 Kostelec u Jihlavy – Telč – Slavonice
* Na území Kraje Vysočina nedochází k žádné změně.
* V Jihočeském kraji v úseku Dačice – Slavonice byla v pracovní dny rozšířena nabídka spojů v ranních a večerních hodinách.

Trať 230 Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou – Kolín
* První dva ranní vlaky z Havlíčkova Brodu do Kolína (Os 5902 a Os 5904) pojedou o 6 minut dříve, nově s odjezdem z Havlíčkova Brodu v 4:53 a 5:53 (příjezdy do Kolína v 6:16 a 7:16), a to kvůli zachování přípojů v Kolíně.
* Dochází pouze k drobným časovým úpravám jednotlivých vlaků s cílem zachovat přípojové vazby v Havlíčkově Brodě a Kolíně.
* Počet vlaků se nemění.

Trať 237 Havlíčkův Brod – Humpolec
* Na trati nedochází ke změnám.

Trať 238 Havlíčkův Brod – Ždírec nad Doubravou – Pardubice
* Na trati nedochází ke změnám.

Trať 240 Jihlava – Třebíč – Brno
* Večerní vlak jedoucí v pracovní dny z Třebíče do Náměště nad Oslavou nově pojede v úseku Studenec – Náměšť nad Oslavou o 20 minut dříve s odjezdem ze Studence v 19:58 (Os 24887).
* Na této trati není žádná další změna.
* Na období únor – červen 2017 plánuje SŽDC rozsáhlou výlukovou činnost v úseku Zastávka u Brna – Náměšť nad Oslavou. Za vlaky pojede náhradní autobusová doprava podle výlukového jízdního řádu.

Trať 241 Okříšky – Moravské Budějovice – Znojmo
* Na trati nedochází ke změnám.

Trať 250 Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Křižanov – Brno
* Na trati nedochází ke změnám.
* V období červenec – srpen 2017 plánuje SŽDC rozsáhlou výlukovou činnost v úseku Vlkov u Tišnova – Řikonín, za vlaky pojede náhradní autobusová doprava podle výlukového jízdního řádu.

Trať 251 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov:
* Vlak s odjezdem v 15:39 ze Žďáru nad Sázavou do Nového Města na Moravě (Os 14971) a vlak s odjezdem v 16:04 z Nového Města na Moravě do Žďáru nad Sázavou (Os 14972) nově pojedou i v sobotu.
* Časové polohy a datová omezení ostatních vlaků se nemění.

Trať 252 Křižanov – Velké Meziříčí – Studenec
* Dochází k časovým posunům všech vlaků v úseku Křižanov – Velké Meziříčí zastávka. Důvodem je zrušení zastavování vlaků R v Křižanově a zajištění lepších návazností na osobní vlaky Žďár nad Sázavou – Brno a zpět.
* Počet vlaků ani jejich datová omezení se nemění.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist