https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/novy-dokument-o-ceskych-projektech-life
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Nový dokument o českých projektech LIFE

31. října 2018 | MŽP ČR
Autor: Tiskové oddělení MŽP, tel: 267 122 944, 267 122 534
Pět projektů, pět dobrých nápadů, které mají pozitivní vliv na životní prostředí v České republice. O tom je nový půlhodinový dokument, který připravilo Ministerstvo životního prostředí.

Inspirací a zdrojem zkušeností pro všechny zájemce o realizaci podobných nápadů jsou ve filmu zachycené projekty LIFE Beskydy – Záchrana smilkových trávníků v Beskydech, LIFE Corcontica - Obnova lučních a říčních biotopů v Krkonoších, Military LIFE for Nature - Zlepšení podmínek pro evropsky významné druhy a typy přírodních stanovišť v opuštěných vojenských prostorech, LIFE MEDETOX - Inovativní metody monitorování emisí z naftových motorů v reálném městském provozu a LIFE České středohoří - Aktivní ochrana evropsky významných teplomilných stanovišť a druhů v Českém středohoří.

Dokument mimo jiné demonstruje, jak projekty přispěly ke zlepšení stavu životního prostředí v daném regionu nebo jak se díky nim daří zachovat a posilovat výskyt ohrožených druhů a přírodních lokalit chráněných v rámci soustavy Natura 2000.

Film najdete na YouTube - https://youtu.be/9cR8ygEY5Hk

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist