https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/penize-na-nove-kotle-a-cerpadla-jsou-rozdany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Peníze na nové kotle a čerpadla jsou rozdány

29. srpna 2018 | Liberecký kraj
Autor: Lenka Klimentová, tel: 485 226 324, 606 781 410
Rada Libereckého kraje na svém zasedání dne 28. srpna 2018 poprvé rozhodovala o schválení poskytnutí dotací z programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji II. do tzv. zásobníku projektů. Mezi žadatele se dosud rozdalo celých 135 milionů korun, další dotace budou poskytovány v návaznosti na případné uvolnění finančních prostředků.

„Finanční alokace je v současné chvíli vyčerpaná, byl tedy vytvořen zásobník projektů,“ uvedla radní Radka Loučková Kotasová s tím, že poskytování dotací na nové kotle a čerpadla přesto není u konce. „Žadatelé budou z tohoto zásobníku postupně oslovováni k podpisu smlouvy v případě, že se někdo rozhodne projekt nerealizovat a odstoupí od smlouvy, či nesplní podmínky na proplacení dotace, nebo budou-li projekty realizovány levněji, než se předpokládalo,“ vysvětlila s tím, že šance na získání finanční podpory pro projekty ze zásobníku není malá, jak ukázaly zkušenosti z předchozích výzev.

Od vyhlášení programu dne 29. 9. 2017 bylo přijato více než 1570 projektových žádostí o dotaci, přičemž rada kraje rozhodla o poskytnutí dotace celkem 1300 žadatelům, z toho 400 z nich už má dotaci proplacenou. Nejčastěji peníze putují na Liberecko a Českolipsko, velký zájem o výměnu topného zdroje mají také lidé v okolí Turnova. Žadatelé si pořizují především tepelná čerpadla, naopak nejméně oblíbené jsou kotle na biomasu s ručním přikládáním.
Lenka Klimentová, tel: 485 226 324, 606 781 410 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist